Війна, день 844. Євросоюз створить орган контролю за 50 мільярдами євро для України
Завершилася 844 доба героїчного протистояння Українського народу російському повномасштабному воєнному вторгненню.
Втрати ворога:
Серед новин:
- НАТО веде переговори про приведення ядерної зброї у стан бойової готовності та розгортанні більшої її кількості перед обличчям зростаючої загрози з боку РФ та Китаю, повідомив генсек Альянсу. Він попередив, що Китай інвестує значні кошти в сучасне озброєння, в тому числі в свій ядерний арсенал, який зросте до 1000 боєголовок вже до 2030 року. НАТО може зіткнутися з чимось, з чим вона ніколи раніше не стикалася, а саме з двома ядерними потенційними супротивниками — Пекіном і Москвою.
- Канада не відправлятиме своїх військових інструкторів до України.
- Ukraine Facility: Євросоюз створить орган контролю за 50 мільярдами євро для України.
- Українські розробники представили дешевий дрон-камікадзе для знищення російських систем ППО.
- 90% російської мікроелектроніки походить з Китаю, — Єнс Столтенберг.
- Боротьба з корупцією має ключове значення для спроможності України вести боротьбу під час війни, — посол США Бріджит Брінк.
Щодо дій ворога на окремих напрямках
Звернення Президента України Володимира Зеленського
"Доповіді військових, прозвітували щодо фронту – передусім Покровський та інші напрямки на Донеччині, а також Харківщина. Вдається нашим силам поступово витісняти окупанта з Харківщини, і я дякую за це кожному воїну, кожному підрозділу, які чітко виконують поставлені завдання. А особливо тим, які ще й поповнюють наш обмінний фонд російськими солдатами.
Особлива розмова сьогодні на Ставці щодо безпілотних систем – усіх типів дронів, які потрібні нашим Силам оборони, які ми виробляємо в Україні і які постачаємо. Пройшлися за кожним елементом Сил оборони – була доповідь щодо бойових результатів дронів. Дуже відчутні, сильні результати Служби безпеки України, ГУР, Служби зовнішньої розвідки, Нацгвардії, Збройних Сил України – справді молодці. Зокрема, і щодо ударних дронів, і знищення техніки, й іншої сили окупанта. Дрони – це той технологічний компонент, у якому в нас має бути перевага. І буде. За деякими видами безпілотних систем українці вже – глобальний лідер. І це відчувається також і в перемовинах з нашими партнерами – багато хто зацікавлений у досвіді, який вже є у наших воїнів, та в техніці, яку ми виробляємо в Україні. Настане час – обовʼязково допоможемо кожному з партнерів зміцнити безпеку розвитком також їхніх безпілотних сил. Українці вміють бути вдячними".