Football.ua

Війна, день 1328. Трамп заявив, що може відправити Києву крилаті ракети "Томагавк" великої дальності

До вашої уваги інформація щодо повномасштабного російського вторгнення в Україну за підсумками 13 жовтня 2025 року.
14 October, 01:00
Інше. Новина

Завершилася 1328 доба героїчного протистояння Українського народу російському повномасштабному воєнному вторгненню.


ОРІЄНТОВНІ ВТРАТИ ВОРОГА



ГОЛОВНІ НОВИНИ


🔸 Лавреатами Нобелівської премії з економіки 2025 року стали Джоель Мокір, Філіп Агіон і Пітер Ховітт — за «пояснення економічного зростання, зумовленого інноваціями».

🔸 ХАМАС звільнив першу групу ізраїльських заручників із сімох людей, яких передали Червоному Хресту. Після цього у Шарм-ель-Шейху Трамп разом із лідерами Єгипту, Катару й Туреччини підписав угоду про припинення вогню в Секторі Гази.

🔸 Після появи повідомлень, що опалювальний сезон в Україні відклали до 1 листопада, Міненерго спростувало цю інформацію. У відомстві пояснили, що постанова уряду стосується лише технічних термінів, а не фактичного запуску тепла в будинках.

🔸 Водію Mercedes, якого підозрюють у побитті велосипедиста, суд змінив запобіжний захід — 60 днів під вартою із можливістю застави 5 мільйонів гривень.

🔸 Поблизу узбережжя Франції сплив російський підводний човен Б-261 "Новоросійськ", здатний запускати ракети "Калібр", — повідомило командування ВМС НАТО.

🔸 Уночі у Феодосії, на окупованому росією Криму, пролунали вибухи.

🔸 Президент США Дональд Трамп заявив, що може відправити Києву крилаті ракети "Томагавк" великої дальності, якщо війну не вдасться врегулювати найближчим часом. Раніше він обговорив із Зеленським можливість отримання Україною таких ракет.

Підбірка новин: hromadske, BBC


ІНФОРМАЦІЯ ГЕНШТАБУ ЗСУ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ФРОНТІ (22:00)



Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу.
 
З початку доби відбулося 166 бойових зіткнень. Противник завдав 73 авіаційні удари, скинув 134 керовані авіабомби, залучив для ураження 1 924 дрони-камікадзе та здійснив 3 249 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів.
 
На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося шість атак російських загарбників. Сьогодні противник завдав два авіаційні удари, скинув чотири керовані авіаційні бомби, здійснив 118 обстрілів.
 
На Південно-Слобожанському напрямку відбулося 14 бойових зіткнень у районах Вовчанська, Кам’янки, Кутьківки та в напрямку Бологівки, Дворічанського, Колодязного, Кутьківки. Дотепер триває чотири бойові зіткнення.
 
На Куп’янському напрямку противник здійснив п’ять атак на позиції наших військ. Бої точилися у районах Куп’янська, Петропавлівки та в напрямку Курилівки. Один бій досі триває.
 
На Лиманському напрямку російські війська 12 разів штурмували позиції українських захисників у районах населених пунктів Греківка, Шандриголове, Новоселівка, Карпівка, Торське та в напрямку Ольгівки й Дробишевого. Одне бойове зіткнення досі триває.
 
На Слов’янському напрямку українські воїни сьогодні відбили сім спроб наступу на наші позиції. Підрозділи окупантів намагалися просунутися у районах населених пунктів Ямпіль, Серебрянка та Григорівка.
 
На Краматорському напрямку Сили оборони відбивають одну ворожу атаку в напрямку Ступочок.
 
На Костянтинівському напрямку окупанти сьогодні 21 раз штурмували позиції наших захисників у районах населених пунктів Предтечине, Костянтинівка, Олександро-Шультине, Щербинівка, Бересток, Русин Яр, Миколайпілля, Полтавка. Сили оборони стримали натиск противника та вже відбили 20 атак ворога.
 
На Покровському напрямку загарбники здійснили 52 спроби потіснити наші підрозділи. Найбільша активність спостерігається у районах населених пунктів Володимирівка, Червоний Лиман, Мирноград, Родинське, Новоукраїнка, Новоекономічне, Балаган, Покровськ, Звірове, Котлине, Удачне, Молодецьке, Дачне, Філія та в напрямку Новопавлівки. Дотепер у деяких локаціях тривають бойові зіткнення.
 
За попередніми підрахунками, на цьому напрямку наші воїни ліквідували 113 та поранили 75 окупантів, знищили вісім бойових броньованих машин, одну артилерійську систему, 20 безпілотних літальних апаратів, 20 одиниць автомобільної техніки, одну одиницю спеціальної техніки. Також українські захисники уразили три бойові броньовані машини, одну артилерійську систему, 10 одиниць автомобільної техніки та сім укриттів для особового складу противника.
 
На Олександрівському напрямку ворог 23 рази намагався прорватися поблизу населених пунктів Іванівка, Олександроград, Січневе, Вороне, Степове, Новомиколаївка, Новогригорівка, Ялта та Соснівка. Бої продовжуються у двох локаціях.
 
На Гуляйпільському напрямку ворог наступальних дій не проводив, проте завдав авіаударів по Барвінівці та Залізничному.
 
На Оріхівському напрямку агресор провів чотири марні атаки в районі Степового.
 
На Придніпровському напрямку ворог тричі проводив наступальні дії в напрямку Антонівки.
 
На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не зафіксовано.
 
Сьогодні варто відзначити воїнів 426-го окремого батальйону безпілотних систем, які ефективно стримують ворога.
 
 


ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО


Провів сьогодні Ставку. Питання номер один – захист і відновлення енергетики. Були доповіді щодо ремонтних робіт у регіонах після російських ударів. Вдячний усім, хто залучений і працює фактично цілодобово, – часто це справді героїчні зусилля наших енергетиків, ремонтних бригад, ДСНС України. 

Найбільш складна ситуація в прифронтових громадах і поблизу кордону з росією – там, де в російських ударних дронів і ракет найменший час підльоту й тривоги та обстріли тривають майже постійно. 

Але попри всі загрози і в таких наших громадах працюють для відновлення енергопостачання та забезпечення екстрених можливостей для підтримки людей.

Окремо пропрацювали питання відновлення в Одесі й області – багато помилок місцевих очільників. Також були доповіді по Києву й області, по Дніпровщині. Незмінна увага – Харкову й області, Запоріжжю, Миколаєву і Херсону, Полтаві й області. По кожному іншому регіону нашої країни маємо чіткі дані – необхідного обладнання, необхідних робіт, необхідного фінансування. По кожному напрямку зроблені відповідні доручення.

Військові питання: визначили, як розширити можливості армійської авіації для захисту від дронів. Будуть сформовані додаткові гелікоптерні групи. Працюємо з партнерами, щоб забезпечити Україні й більше необхідних типів літаків. Були доповіді по співпраці з компаніями – виробниками дронів-перехоплювачів – потрібні максимальні обсяги виробництва.

Сьогодні ж міністр оборони України Денис Шмигаль доповів щодо підготовки нового «Рамштайну» – зустріч уже в середу. Наші пріоритети – це ППО, і є не просто перелік необхідних систем і ракет до них, але й чітке розуміння, з якої країни і на яких умовах може бути швидке постачання. 

Працюємо з партнерами і в рамках програм PURL і SAFE. І якщо PURL уже стала ефективною, то європейську програму Security Action for Europe ще треба наповнити реально актуальним змістом. Зокрема, потрібні такі елементи національної участі європейських країн у SAFE, які будуть стримувати росію вже зараз. 

Саме припиненням цієї війни росії проти України та надійним гарантуванням нашої безпеки можна зробити безпеку всієї Європи достатньо міцною.


Віримо у ЗСУ та допомагаємо їм! Разом Ми – сила! Слава Україні!