Vardy time
Практично кожного року на небосхилі англійської Прем’єр-ліги з’являється нова футбольна "зірочка", і тамтешня вибаглива та примхлива публіка із непідробною цікавістю розпочинає активно слідкувати за черговими героями. Справа в тому, що на теренах Англії постійно вигулькують нові персони та імена, яких преса чимдуж поспішає віднести до категорії "аля-Руні", чи, приміром, "аля-Тео Волкотт". Країна вже давно у пошуках нового умовного лицаря круглого столу, що поведе "трьох левів" до тріумфу у національних масштабах.
Але ще більшої родзинки додає той факт, коли на сцену виходить футболіст із "нетрів" та поступово підкорює серця фанатів. Щось подібне можна сказати про Чарлі Остіна, красиву історію якого так палко свого часу розтиражували засоби масової інформації. Остін тримав досить високу особисту планку, йому пророкували місце у якомусь із грандів, але як тільки КПР попрощався із вишкою, популярність Чарльза прогнозовано миттєво згасла.
Щось схоже відчув і Рікі Ламберт, схопивши долю за комірець у Саутґемптоні. Прекрасне бачення поля та провідна роль у складі Святих дозволили форварду втілити мрію в життя – повернутися на Енфілд. Повернутися, просидіти на лаві запасних і піти. Хоча тут виникало кілька запитань до тренерського штабу та менеджменту Ліверпуля, які бездарно розпоряджалися як гравцями, так і фінансами.
Тепер усі смакують появу Джеймі Варді. "Хто це такий?" — запитали б ви кілька років тому. І, дійсно, багато розкажеш про вихованця Шеффілд Венсдей, який виступав бозна-де і у бозна-яких командах? У 2012-му році Лестер Сіті витратив мільйон фунтів, аби перетягнути цього хлопця під своє "крило". Головний тренер Лисиць Найджел Пірсон відчував потенціал і чудово знав, що вміє гравець – той у Флітвут Таун — команді, що на той момент перебувала у Національній конференції – у 36-ти матчах відвантажив 31 гол. Переконливо, еге ж? Коуч влучив у "яблучко" і за допомогою нападника проштовхнув Лестер у АПЛ. У Чемпіоншипі Варді залишив шістнадцять "автографів".
На прикрість, Пірсон так і не побачив справжнього розквіту Джеймі – скандал із блекджеком, шльондрою і молодіжкою, невтішні клубні результати спонукали босів вказати спеціалісту на двері.
Ніколи б у житті не повірив, що Раньєрі після фіаско із лондонським Челсі погодиться прийняти Лестер і, головне, показувати набагато ліпші результати, ніж з Синіми. Можливо, тут вирішальну роль зіграли амбіції, адже Клаудіо за всіма статтями провалився, орудуючи грецькою збірною і, мабуть, таки хотів реабілітуватися.
Але маємо те, що маємо. Італієць продовжив справу Пірсона та звалив на плечі Варді важку ношу у зв’язку з тим, що гравець був одним із найдосвідченіших і міг вирішити епізод у найвідповідальніший момент (не в образу Крамарічу чи Окадзакі). Якщо репутація аргентинського одноклубника Хосе Леонардо Ульоа і підлягала під сумнів, то до Варді не виникало абсолютно ніяких зайвих питань, адже все було перевірено часом і він "свій". 28-річний англієць зрозумів настанову і взявся, мов справжній митець, творити. Чи то піцца тренера пішла на користь, чи то справді Варді відчув таке піднесення, але він вмить прокинувся знаменитим. Калейдоскоп феєрії динамічно закрутився у серпні, коли Джеймі розібрався із Сандерлендом (4:2), на мить пригальмував, але того ж місяця продовжив оберти у нічийному поєдинку з Борнмутом. Як виявилося, ця феєрія триває і досі.
У суботній грі проти Ньюкасла, який у рідних стінах програв із рахунком 0:3, Варді відзначився лише одним влучним ударом, однак посприяв загальній атмосфері вцілому – Лестер вкотре перемагає та буквально усім своїм виглядом доводить, що манчестерським мішкам не завжди під силу керувати першою скрипкою чемпіонату. Та і решті магнатів найпопулярнішої ліги у Старому світі – сумних прикладів вистачає і їх більш, ніж достатньо. В першу чергу це стосується Пенсіонерів, що неочікувано і, як бачимо, давно провалилися. Тож це настільки підкуповує, що усім своїм єством просто прагнеш, аби така "темна конячка", записана у ряди аутсайдерів команда йшла до своєї мети, хоч і підсвідомо розумієш, що це на грані з фантастикою, адже реальність куди брутальніша і змушує не вірити у казочки.
Словом, Ньюкасл пройдено на одному подисі. У десятьох останніх матчах Лестер відчув гіркоту поразки тільки одного разу, не зумівши впоратися із Канонірами Венґера, який тактично грамотно підготувався і не залишив візаві ніяких шансів. Втім, зважаючи на всю картину, звідси і випливає логічне й справедливе пояснення, яким же дивом так склалися пазли турнірної таблиці і хто зараз, так би мовити, керує балом на Туманному Альбіоні. Це підтвердять Вотфорд, Крістал Пелас, Вест Бромвіч Альбіон, Астон Вілла та решта скривджених, "покусаних" Лисицями, команд. Всім цим колективам неодмінно забивав наш герой – 10 голів поспіль, за такого насиченого графіку!
З часом емоції вщухнуть, а от гол Сорокам у пам’яті Варді залишиться надовго – Джеймі "розписався" у воротах суперника і замахнувся на святе.
У 2003 році, нині легенда світового футболу, Рууд ван Ністелрой добився неможливого — того, що зараз на вустах не тільки преси, а й пересічних уболівальників, захоплених грою підопічного Раньєрі. Правда, нідерландець тоді громив опонентів, захищаючи кольори манкуніанців, а тут… скромний Лестер, клуб, який ставав віце-чемпіоном Першого дивізіону (!) у 1929 році! Були звитяги і в Кубку Футбольної Ліги, але… у послужному списку сера Алекса Ферґюсона більше медалей, ніж у всій історії Сіті.
Тому, цілком зрозуміло, що ім’я Варді для "синьої армії" має величезну вагу. Цікаво, що ван Ністелрой схвально відгукнувся стосовно імовірного побиття рекорду, підкресливши, що "рекорди ставляться для того, щоб їх бити". Символічно, що це може відбутися найближчого вікенду, у дуелі з МЮ. Зауважу, що Варді має відповідний досвід – торік, 21 вересня, дебютним у рамках АПЛ голом він засмутив Дияволів.
А ще історія любить статистику. Не важливо, чи Варді стане найкращим бомбардиром у запеклій гонитві голеадорів за підсумками сезону, чи, взагалі, втримається Лестер на першій сходинці англійської еліти, але Джеймі вже вписав власне ім’я в історію Прем’єр-ліги. Можливо, зараз нападник переживає найбільший злет у кар’єрі, та завтра, за якихось незрозумілих обставин, буде змушений повісити бутси на цвях. У футболі буває все — так стверджує популярна і стара, як світ, аксіома. Але навіть вона не відбере у гравця Лисиць його досягнення і критики із повагою і благоговінням скажуть, що це "Vardy time".