Гол Довбика допоміг Ромі здолати Дженоа
Черговий, уже двадцять перший за ліком, тур італійської Серії A на вікенд традиційно починався пізнім вечором у п’ятницю, на який цього разу припав домашній матч Роми на Стадіо Олімпіко проти генуезького Дженоа. Чи вартувала уваги українського вболівальника ця гра? Безумовно, адже в стартовому складі "вовків" знову був присутнім нападник нашої національної збірної Артем Довбик і ми всі очікували від нього продовження результативного зачину зразка попереднього матчу проти Верони (2:2).
Використавши своє право господаря арени на повну, команда Клаудіо Раньєрі доволі потужно почала цю гру в плані атаки. Уже на першій хвилині міг забивати Салемакерс ударом із правого флангу штрафного, але взяв трохи вище поперечини. Однак Алексіс на цьому не зупинився, і до перерви точно саме він був найбільш помітним виконавцем на полі на обидві команди. А тим часом Дібала із штрафного на дев’ятій хвилині закрутив м’яч у поперечину, тож наша гра продовжувалась.
Намагалась не відставати й Дженоа. Команда Патріка Вієйра на м’ячі перебувала, можливо, не надто часто, але в міру власних можливостей заважала суперникам постійно створювати небезпеку біля власних воріт. А потім долучались Міретті та решта гравців групи атаки, і "грифони" навіть цілком непогано відповідали.
Проте посеред першого тайму Рома все ж таки домоглась свого. Навіс із правого флангу від Салемакерса на дальній спробував завершити Пеллегріні, проте воротар Леалі на лінії витягнув складний м’яч, але Довбик одразу доїв цю атаку на добиванні поблизу. Після цього Дженоа майже одразу через пошкодження втратила свого капітана та захисника Бані, тож справи для гостей виглядали кепськими.
Але на цьому тлі вони забили. На 33 хвилині Міретті виконав подачу кутового з правого флангу до чомусь вільного центру штрафного, де Мазіні взагалі ніхто не намагався завадити замкнути цей навіс ударом злету. Таким чином Дженоа бодай до завершення першого тайму зуміла відновити рівновагу на табло, а в контексті Роми можна було помітити, що пропущений м’яч суттєво заплутав плани команди Раньєрі.
Проте наддосвідчений фахівець на те й наддосвідчений, щоб подібні моменти спокійно пропрацьовувати з командою в роздягальні під час перерви подалі від сторонніх очей. Рома вийшла на другий тайм, можливо, не найбільш гостроатакуючою командою в Італії, проте точно знала, як домогтись свого в чужих володіннях.
І хоча спочатку всі ці постійні передачі з флангів до штрафного виглядали доволі однотипно, проте поява на полі після перерви Ель Шаараві все ж таки дала про себе знати на 60 хвилині, коли Дібала з лівого краю штрафного покотив йому назад під дальній удар у протилежний кут. А згодом Пауло ще й гол на свій рахунок міг записати, коли замикав простріл Коне, однак і захисники завадили, і Леалі заметушився й зрізав м’яч у сітку власних воріт ногами.
Відчувалось, що і другий пропущений м’яч може прибити цей Дженоа остаточно, а тут ще й третій гол залетів, тож було вже не до порятунку. Гості наприкінці матчу навіть до фінального штурму не сходили, тож у їхньому контексті говорити немає про що. Рома продовжувала атакувати, але також було видно, що команда розуміла вдале виконання завдання завчасно, тож десь економила сили. І недивно — посеред тижня римляни гратимуть у гостях у нідерландського АЗ Алкмар у Лізі Європи УЄФА, а вихідними поїдуть до фріульського Удінезе, тоді як Дженоа обмежиться домашнім матчем проти Монци.Рома — Дженоа 3:1
Голи: Довбик, 25, Ель Шаараві, 60, Леалі, 73 (авт.) — Мазіні, 33
Рома: Свілар — Манчіні, Гуммельс (Пізіллі, 76), Ндіка — Салемакерс (Челік, 75), Коне, Паредес, Анхеліньйо — Дібала (Суле, 84), Лоренцо Пеллегріні (Ель Шаараві, 46) — Довбик (Шомуродов, 84).
Дженоа: Леалі — Де Вінтер, Бані (Сабеллі, 32), Васкес, Мартін — Френдруп, Мазіні, Торсбю (Екатор, 68) — Дзанолі (Вентуріно, 68), Міретті (Каса, 85), Пінамонті.
Попередження: Паредес — Васкес