Football.ua

Клопп очоливши збірну Німеччини висунув жорсткий ультиматум пресі

Свою каденцію він розпочав із попередження для ЗМІ про готовність піти у відставку в разі втручання в особисте життя його родини.
24 July, 21:12
Німеччина — Новина

У п'ятницю Німецький футбольний союз офіційно представив Юргена Клоппа як нового головного тренера національної збірної. На цій посаді він замінив Юліана Нагельсманна, який подав у відставку після вильоту команди від Парагваю в серії пенальті на нещодавньому чемпіонаті світу.

Для 59-річного Клоппа це перше повноцінне повернення до керівної тренерської діяльності після завершення дев'ятирічної епохи в Ліверпулі. Під час пресконференції, яка тривала понад 45 хвилин, фахівець чітко дав зрозуміти свою позицію.

Він підкреслив, що прийняв пропозицію виключно з почуття національної гордості, а не через гостру потребу терміново повернутися у футбол. Клопп також публічно звернувся до журналістів із суворим попередженням. Якщо преса переслідуватиме його родину та не залишить їх у спокої, він одразу покине посаду без жодної вихідної допомоги.

"Якщо ви поводитиметеся погано, чіпатимете і не залишите мою сім'ю в спокої — я піду. Якщо ви скажете, що я лайно і ніякий тренер — я піду. Якщо Німецький футбольний союз не захоче мене більше бачити — я піду. Без жодної компенсації".

Тренер зазначив, що бачив неприємні ситуації з Нагельсманном і Томасом Тухелем, та чудово розуміє специфіку роботи в інших країнах. Він попросив оцінювати лише його професійні результати і критикувати виключно за робочі моменти на футбольному полі.

"Критикуйте мене, якщо щось не працює. Я готовий працювати над помилками. Я тут заради збірної, не заради себе. Я погодився на цю посаду, хоча бачив, як ви ставилися до Юліана Нагельсманна і до Томаса Тухеля. Після роботи у Бундестім у мене не буде іншої в тренерській кар’єрі. Це стане вершиною мого шляху".

Контракт Юргена Клоппа розрахований на чотири роки, що дозволить йому готувати збірну Німеччини до Чемпіонату світу з футболу 2030 року, який прийматимуть Іспанія, Португалія та Марокко. Варто зазначити, що звільнення тренера з посади глобального керівника футбольного відділу Red Bull передбачало пожертвування 1 мільйона євро благодійному фонду компанії та зобов'язання зіграти три матчі в Лейпцигу.

Відомий як давній критик перевантаженого міжнародного календаря, Клопп пообіцяв з розумінням ставитися до колег із клубних команд. Він заявив, що не боротиметься за гравця зубами й нігтями, якщо тренер клубу проситиме про відпочинок для футболіста після серії виснажливих матчів.

Попри меншу кількість часу на роботу з командою порівняно з клубним футболом, наставник залишається впевненим у собі. Він визнає, що не матиме часу на підготовку сотень тренувань, проте переконаний, що його фірмовий стиль гри успішно адаптується під потреби національної збірної.