Завершилась тридцять четверта доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Завдання щодо виходу на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей, оточення міста Києва та встановлення контролю над лівобережною частиною України залишаються не виконаними противником.
Продовжується відведення підрозділів збройних сил Російської федерації з території Київської та Чернігівської областей. За деякими ознаками противник здійснює перегрупування підрозділів для зосередження основних зусиль на Східному напрямку. Водночас, так зване “відведення військ”, ймовірно, є ротацією окремих підрозділів і має на меті введення в оману військового керівництва Збройних Сил України та створення хибної уяви щодо відмови окупантів від задуму оточення міста Києва.
🔻На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в складі та положенні військ противника не відзначається. Окупанти намагаються утримати раніше зайняті рубежі, активних наступальних дій на зазначених напрямках не здійснюють.
🔻У напрямку на Слов’янськ противник продовжує утримання займаних позицій у районі населених пунктів Кам’янка, Суха Кам’янка. Тривали заходи із забезпечення військ, перегрупування підрозділів та поповнення запасів.
🔻На Донецькому напрямку противник продовжує вогневий вплив та штурмові дії. Наносив авіаційні та ракетні удари по районах населених пунктів Кремінна та Маріуполь. Основні зусилля зосереджував на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне, а також повному захопленні Маріуполя. Успіху не мав.
🔻На Таврійському напрямку змін у складі та положенні противника не зафіксовано.
🔻На Південнобузькому напрямку противник вживає заходів щодо відновлення боєздатності своїх підрозділів. Вогнем артилерії та ударами авіації, намагається сковувати дії підрозділів Збройних Сил України.
🔻Ворог здійснив артилерійські обстріли позицій підрозділів Сил оборони поблизу населених пунктів Степногірськ, Оріхове, Гуляйполе.
🔻В районах населених пунктів Новокарлівка та Лугівське противник продовжує здійснювати фортифікаційне обладнання зайнятих позицій та встановлює мінно-вибухові загородження.
🔻В Чорноморській та Азовській операційних зонах без суттєвих змін.
Разом переможемо! Віримо у Збройні Сили України! Зберігаємо спокій! Слава Україні!
 
 

📍Україна налаштована на переговори та продовжуватиме переговорний процес. Ми розраховуємо на результат реальної безпеки для нашої держави. Російські війська мають залишити окуповані райони. Жодних компромісів щодо суверенітету та нашої територіальної цілісності не може бути. І не буде

📍Нехай деякі країни не розраховують навіть, що ті чи інші переговори вплинуть на зняття санкцій із РФ. Питання про санкції навіть не може підніматися, доки не завершиться війна, доки ми не повернемо своє, що нам належить, і доки ми не відновимо справедливість. Навпаки, санкції мають посилюватись. Посилюватись щотижня. І вони мають бути якісними. Не просто для заголовків у медіа про те, що санкції запроваджено, а для реального настання світу.

📍Щоб це забезпечити, вже розпочала роботу команда експертів – українських та міжнародних, які оцінюють результативність запроваджених санкцій проти Росії. З українського боку цей напрямок координує керівник ВП Андрій Єрмак, з міжнародного – Майкл Макфол.

📍З сьогоднішнього дня працюватиме новий функціонал у "Дії". Як я і обіцяв, держава відшкодує втрату будинку чи квартири внаслідок бойових дій. Кожен громадянин вже може подати відповідну заявку до "Дії"

А також Зеленський трохи поправив Кремль: Не Росія "вирішила скоротити" контингент на київському та чернігівському напрямку, а наші ЗСУ "зменшують" кількість окупантів.