Розпочалася сорок перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Ворог здійснює перегрупування військ та зосереджує зусилля на підготовці наступальної операції на сході нашої Держави. Мета — встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей. Противник намагається покращити положення підрозділів в Таврійському та Південнобузькому операційних районах.

Триває переміщення виведених з Полісся та Сіверщини підрозділів до нових районів оперативного призначення. Завершено передислокацію військ Центрального військового округу з території України. Визначені підрозділи зі складу вищезазначених, після завершення відновлення боєздатності, будуть переміщені в район населеного пункту Валуйки та включені до складу наступальних угруповань військ.
Відзначається рух колон озброєння та військової техніки по території республіки білорусь у напрямку залізничних станцій Гомель, Єльськ та Мозир для завантаження на залізничні ешелони. Значна частина літаків та вертольотів повітряно-космічних сил збройних сил російської федерації перебазовано з аеродромів республіки білорусь на територію росії.

Силами окремих підрозділів зі складу 6-ї та 20-ї загальновійськових армій, 1-ї танкової армії, балтійського та північного флотів ворог зосередив основні зусилля на підготовці до відновлення наступальних дій, а також спробі оточення угруповання Об’єднаних сил. Противник здійснює поповнення запасів продовольства, паливно-мастильних матеріалів та боєприпасів.

Російські окупанти продовжують блокувати Харків, постійними артилерійськими обстрілами й далі нищать житлові квартали та інфраструктуру міста.

У напрямку на Слов’янськ ворог намагається відновлювати наступальні дії. У напрямку на Барвінкове має частковий успіх, просунувся на 7 км, взяв під контроль населений пункт Бражківка. Також, силами до батальйонної тактичної групи 1-го танкового полку наступав у напрямку на населений пункт Сулигівка, успіху не мав.

Для покращення руху військ на напрямку та забезпечення переправи через річку Сіверський Донець проводить роботи з відновлення мосту в місті Ізюм.

На Донецькому і Луганському напрямках визначеним складом сил окупанти основні зусилля зосереджують на взятті під контроль районів населених пунктів Попасна та Рубіжне, встановленні повного контролю над Маріуполем, а також підготовці наступальних дій в районі населеного пункту Золота Нива.
В районах населених пунктів Борівське, Новолуганське, Солодке, Мар’їнка, Золота Нива ворог продовжував артилерійські обстріли позицій підрозділів Збройних Сил України та цивільної інфраструктури.

Поблизу населених пунктів Новотошківське, Нижнє, Попасна, Калинове, Степне, Рубіжне, Троїцьке, Новобахмутівка, Новоселівка друга противник проводив штурмові дії, успіху не мав. Російські загарбники завдавали масованих артилерійських та авіаційних ударів по місту Маріуполю.

На Піденнобузькому напрямку окупаційні війська проводять штурмові дії за підтримки артилерії з метою взяття під контроль населеного пункту Олександрівка, мають частковий успіх. В районі населених пунктів Любине, Мирне, Копані окупанти обстрілювали з артилерії позиції ЗС України.

Російські війська здійснили обстріли Миколаєва забороненими Женевською конвенцією касетними боєприпасами. Під ворожий вогонь потрапили цивільні квартали і медичні заклади, зокрема – дитяча лікарня. Є загиблі і поранені, зокрема і діти.

Окупаційні війська продовжують зазнавати втрат. Мають великі проблеми з комплектуванням бойових підрозділів та підрозділів забезпечення. Особовий склад противника деморалізований, що призвело до збільшення кількості випадків дезертирства та відмов військовослужбовців збройних сил російської федерації брати участь у війні на території України.

Також до вашої уваги найголовніше з вечірнього звернення президента України Володимира Зеленського за 4 квітня:

▪️Ми тільки розпочали розслідування того, що наробили окупанти. На цей час тільки в одній Бучі відомо більш ніж 300 убитих і закатованих людей. Ймовірно, перелік жертв буде значно більшим, коли перевірять все місто. І це тільки одне місто. 

▪️Уже відомо, що у Бородянці та ще в деяких звільнених містах кількість жертв може бути ще більшою. 

▪️Ми вже робимо все, щоб якнайшвидше встановити усіх причетних до цих злочинів російських військових. Ми зацікавлені у максимально повному розслідуванні, результати якого будуть відомі всій світовій спільноті. Ми зацікавлені в тому, щоб там побували тисячі журналістів. 

▪️Домовились про візит в Україну канцлера Австрії. 

▪️Окупанти застосовують нову стару тактику відмови від скоєних злочинів. Вони намагаються спотворювати факти. Але вони не зможуть обманути весь світ. Зараз 2022 рік і у нас набагато більше інструментів, ніж у тих, хто притягнув до відповідальності  нацистів після Другої світової війни. 

▪️Маємо усвідомлювати також і те, що після розголосу про масові вбивства цивільних на київщині окупанти будуть по-іншому ставитись до своїх злочинів на іншій території нашої держави, куди вони зайшли. Вони вже запускають брехливу кампанію, щоб заховати власну провину. Вони зроблять десятки постановочних інтерв’ю, будуть спеціально вбивати людей так, щоб це виглядало нібито їх вбив хтось інших. Вони будуть намагатись сховати сліди своїх злочинів. Кожна нормальна людина у світі розуміє, хто приніс війну та масові смерті на українську землю. Є безліч доказів того, що саме російські війська знищують мирні міста. Викрадають, катують і вбивають мирних людей. Тому російським пропагандистам зараз може вдатись тільки одне — напрацювати на вирок майбутнього трибуналу. Усім скабєєвим, вечірнім мудозвонам, фронтовим брехунам та їхнім керівникам у москві варто запам’ятати: фінал вашого життя буде за ґратами. В кращому випадку. 

▪️Невже треба було дочекатись такого, щоб відкинути сумніви? Невже треба було сотням наших людей загинути, щоб світові лідери зрозуміли, що росія заслуговує на максимально жорсткий тиск? Тільки зараз ми чуємо від усіх свідових лідерів заяви, які мали звучати давно, коли все було вже абсолютно зрозуміло. 

▪️Висловив сьогодні співчуття президенту Литовської Республіки та всьому литовському народові у зв’язку із жорстоким вбивством російськими окупантами в Маріуполі всесвітньо відомого документаліста Мандаса Кведеравічуса. У 2016 році він зняв фільм про наш мирний Маріуполь. А тепер саме там було забране його життя. 

▪️Продовжуємо готуватись до наступу окупантів на Східному напрямку. Ми знаємо, що вони збираються робити. Росія концентрує свої війська в цих районах. І це свідчить про те, що застосованих до росії санкцій замало. Буде більше.  

▪️Державними нагородами відзначено 152 військовослужбовця ЗСУ. Із них 3 — посмертно.

Віримо у Збройні Сили України! Разом Ми – сила! Слава Україні!