Незабаром молодіжна збірна України проведе два товариських поєдинки зі Словенією (26-го) та Словаччиною (30 березня), які вважаються черговим етапом підготовки до Євро-2017 (U-21). Сьогодні синьо-жовті розпочали збір з тренування на НТК ім. Баннікова, де журналісти змогли поспілкуватися і з головним тренером «молодіжки» — Сергієм Ковальцем.

- Сергію Івановичу, які головні завдання стоять перед вами та командою на цьому зборі та в двох матчах зі Словенією та Словаччиною?

- Вже зараз починається безпосередня підготовка до відбіркових матчів Євро-2017, який пройде через два роки в Польщі. Зараз ми хочемо повністю оцінити всіх викликаних гравців, показати хорошу гру і по можливості досягти позитивного результату.

- Наскільки відомо, не вдалося обійтися без непередбачуваних втрат через травми…

- Загалом у нас немає проблем зі складом, всі викликані зараз перебувають у доброму фізичному стані та доброму гуморі. Але троє все-таки випали: Задерецький, Мішньов та Журахівський мають пошкодження, які не дозволяють їм взяти участь в матчах.

- На цей раз в збірній трохи незвичайний новачок — захисник тернопільської Ниви з африканським походженням Владіс-Емерсон Іллой-Айєт. Як звернули увагу саме на нього?

- Раніше я часто згадував відому раніше програму «Алло, ми шукаємо таланти». А зараз ми вже шукаємо золоті таланти, як той самий сайт Золотий талант України (дуже добре, що є такі сайти). Тобто, ми проводимо детальний пошук і стараємось не пропустити нікого. Щодо Іллой-Айєта, то ми спілкувалися з тренерами Чорноморця, Карпат і тернопільської Ниви, де його знають доволі добре. Від усіх ми отримали хороші відгуки, тому вирішили спробувати в справі. Для нас це можливість знайти підсилення, а для нього — добрий шанс показати себе.

- На даному етапі ви вже збираєтесь награвати конкретний склад на майбутні матчі відбору? Чи поки про це говорити рано?

- Звично, список гравців з кожним разом звужується, склад стабілізується, але шанси потрапити навіть в основу збірної є у багатьох футболістів. Адже часу ще багато, перший матч відбору лише 5 вересня, і, сподіваюся, багато хлопців проявлять себе як в нинішньому, так і на початку наступного чемпіонату. Тим паче не забуваємо про гравців 1995 р.н., які скоро поїдуть на ЧМ-2015 (U-20). Ми слідкуємо за ними і сподіваємось, що багато з них допоможуть нам в майбутньому.

- Ви задоволені кількістю ігрової практики, яка є у ваших теперішніх підопічних?

- Хотілося б більше. Але все-одно приємно, що всі на виду в гарних командах, а більшість з них вже має досвід гри в Прем’єр-лізі.

- Раніше ви часто говорили про Італію, де для роботи з молоддю за рік є 12 зборів (коли в Україні — всього шість). Можливо, ви маєте намір попросити керівництво ФФУ (чи вже просили) організувати ще кілька додаткових зборів?

- Так, ми працюємо над цим. Дуже корисний в цьому плані турнір пам’яті Лобановського, де ми зіграємо декілька матчів. А оскільки перший поєдинок відбору на Євро лише у вересні, то ми маємо час для додаткових селекційних зборів. В липні і в серпні ми зберемося на трьохденні збори, де ми зможемо поспілкуватися з гравцями і провести двосторонні матчі.

- Вже не вперше ви викликаєте лідера київського ФК Оболонь-Бровар, який грає в другій лізі. На ваш погляд, чи не пора вже Фаворову задумуватись про зміну команди та перехід на вищий клас?

- Не будемо забувати, що Оболонь-Бровар в наступному сезоні напевне вийде в першу лігу. Але важливо інше: молоді хлопці вже повноцінно грають в умовах дорослого футболу. Дуже багато гравців губляться при переході з юнацького в дорослий футбол, і мене втішає, що гравці вже в юному віці використовую шанс проявити себе в таких турнірах як друга ліга.

Максим Сухенко, Football.ua