Різні західні санкції стосовно Російської Федерації через військове повномасштабне вторгнення окупаційних військ РФ на територію України змусили УЄФА відмовитися від угоди зі своїм російським спонсором, компанією ПАТ "Газпром", логотип якої вже не перший рік "красувався" на матчах Ліги чемпіонів.

Президент Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Александер Чеферін висловився про розірвання контракту з однією з головних компаній країни-агресора.

"Це було правильне рішення. У плані фінансів це дорого обійшлося (призблизно 40 мільйонів євро на рік – прим. ред.). Це вдарило по нашому гаманцю.

Я щодня розмовляю із Павелком, президентом Української асоціації футболу. Я попередив РФС перед цим рішенням. Я не боягуз, я нічого не роблю потай", — каже футбольний функціонер.

Крім того, журналісти спитали у Чеферіна, чи не здається йому, що під час укладання контракту з потенційним спонсором було б справедливо дивитися, звідки йдуть гроші.

"Якщо розглядати питання таким чином, то це вже популізм. Політикам легко кричати. Хто такий УЄФА, щоб оцінювати систему керування країною? Чи всі великі західні компанії дотримуються прав людини?

Політики просили нас розірвати відносини з Газпромом ще до ухвалення рішення про санкції щодо Росії — ми це зробили. А Європа все одно продовжує купувати [російський] газ", — каже Чеферін.

Президент УЄФА також запевнив, що організація допомагає Україні у цей непростий час.

"Ми ввели спортивні санкції та надіслали понад мільйон українським дітям та біженцям. Санкції необхідні: це не політична, а гуманітарна криза. Серце плаче, щоб покарати спортсменів: це не їхня війна, вони її не вирішили і не хотіли. Але ми повинні проявити єдність заради миру", — цитує слова Чеферина Corriere della Sera.


Шановні співвітчизники! 24 лютого 2022 року зранку Україна зазнала нападу з боку Російської Федерації. Просимо вас зберігати спокій, залишатися у безпеці, читати виключно офіційні українські джерела, не споживати та не розповсюджувати фейки. Слава Україні!