За інформацією Football.ua, працівники Говерли, а також футболісти, котрі наразі перебувають у клубі на контрактах (а це лише Надь та Бабенко), отримали частину грошей від загальної суми заборгованостей. Йдеться про зарплати за два місяці для персоналу Говерли, у футболістів же персональні домовленості, але клуб, як і прописано в меморандумі з ФФУ, почав розраховуватися з ними за 2014-й рік (воротарі вже отримали кожен свою суму грошей), також гравці отримали обіцянку, що клуб дотримуватиметься підписаної угоди з Федерацією футболу щодо плану погашення боргів і надалі. В той же час, незрозумілою залишається ситуація з екс-футболістами: з інтерв’ю з Дмитром Трухіним стає відомо, що клуб не виходив поки з гравцем на контакт, а от Максим Шацьких у розмові з журналістом Football.ua повідомив, що вже отримав певні усні обіцянки від представників клубу, що днями з ним вийдуть на зв’язок та почнуть розраховуватися з боргами. За який період часу, та коли саме – футболіст поки не знає. Однак і він підтвердив нашу інформацію про те, що певні виплати в клубі вже почалися. Отож, слова генерального директора Говерли Івана Шіца про позитивну динаміку в цьому питанні підтвердилися. Однак відкритим залишається питання щодо старих боргів ФК перед гравцями.

- Дмитре, за нашою інформацією, в Говерлі справді виплатили певну частину боргів і працівникам клубу, і футболістам. Цікаво, чи щось змінилося з погашенням боргів клубом перед екс-футболістами? Зокрема, ви позивалися до суду на клуб з цим питанням.

- Щодо зарплати саме за два місяці я нічого не можу сказати, але точно знаю, що футболістам гроші дали, оскільки зідзвонювався зі своїми колегами-друзями. Вони гроші точно отримали, але не знаю, за який період часу. На рахунок того, чи дали гроші футболістам, котрі вже не в клубі – принаймні, можу говорити за себе: я нічого не отримав, ніхто зі мною не зв’язувався.

- За який період часу заборгувала вам Говерла?

- Рівно за дванадцять місяців.

- Була інформація, що ви звернулися з позовом до звичайного суду, а не футбольних органів правосуддя.

- Насамперед, я хочу сказати, що не збирався судитися з клубом, тому що провів у команді чотири роки, і цей час був найяскравішим у моїй кар’єрі. У клубі мені було комфортно, зі всіма працівниками легко знаходив спільну мову. Можу сказати, що Говерла – це моя команда. І я ніколи не міг подумати, що мені доведеться звертатися до суду. Але так склалися обставини. Ви ж розумієте, що кожній людині потрібні гроші в своїх цілях. Я не буду уточнювати, для чого вони вкрай знадобилися мені, але після тривалих очікувань змушений був звернутися до віце-президента клубу, сказавши, що мені потрібна певна сума грошей, згідно контракту, щоби закрити свої питання. Але Олександр Шуфрич сказав, що він не може вплинути на виплати, а гроші будуть, але тоді, коли будуть. Я відповів, що вимушений у такому разі звернутися до звичайного суду.

- Чому саме в такий суд?

- Бачите, скільки моїх знайомих, або той самий Олександр Севідов – він має на руках рішення всіх футбольних органів правосуддя про те, що Говерла повинна виплатити йому кошти. Тим не менше, рішення на користь футболістів чи в цьому випадку тренера не змушує футбольні клуби платити. Тому юрист порадив мені звернутися до звичайного суду. Що з цього вийде – побачимо.

- Поки не вийшло нічого?

- На завтра, 17 липня, призначене слухання в суді. А як там усе складеться – не знаю.

- На слуханні мають бути присутніми представники Говерли?

- Звичайно. Буде мій юрист і хтось із боку клубу.

- Можете дати якісь прогнози?

- Прогнозів не робитиму, але сподіваюся, що для мене все складеться якнайкраще. І повторюся: позиваюся до суду не для того, щоб образити когось, оббрехати чи відсудити те, що мені не належить. Я просто намагаюся, щоби мені виплатили гроші, які я чесно заробив. Вважаю, був корисним команді, й так вчиняти з футболістами просто негарно.

- Що, як раптом вам зателефонують із клуба, запропонують 2-3 зарплати взамін на мирову угоду?

- Звичайно, я піду на певні компроміси. А далі – якщо справді мені зателефонують, то про деталі будемо особисто говорити з віце-президентом клубу. Мені так само нецікаво заважати, чи створювати Говерлі якісь проблеми. Я хочу по-хорошому домовитися, тому так – я вів би діалог.

- Як ви ставитеся до того, що клубу дали атестат і він уже точно гратиме в Прем’єр-лізі?

- Для мене це незрозуміло. І не тому, що я бажаю Говерлі зла – я прожив в Ужгороді чотири роки, і це місто заслуговує на Прем’єр-лігу. Але мені незрозуміла позиція наших керівних органів: з такими боргами треба мати якийсь вплив на клуб. Не можна так просто видавати ліцензію, якщо клуб винен стільком футболістам. Треба брати якісь залізні гарантії. Ненормально, коли людині винні гроші за рік, а команда далі продовжує набирати футболістів і грати. Ну, добре – набрали, але і їм мають платити вчасно, і колишнім футболістам, котрим клуб винен гроші. Керівники Говерли ж дивляться і думають: "Ми рік не платили – і нічого. О, так давайте ще рік не платитимемо!".

- А які у вас футбольні плани? Проходила інформація, що ви були на перегляді в Металурзі/Сталі?

- Я справді мав їхати туди, але захворів і випав з ритму. Лише тепер починаю займатися, тому що півтора місяці лікувався і взагалі нічого не робив.

- Варіанти для продовження кар’єри вже якісь маєте?

- Поки ні. Я лише відновлююся після хвороби, по мірі можливостей набиратиму форму. Наразі потрібно надолужити втрачене.

Анатолій Волков, Football.ua