Вашему вниманию полный текст заявления Карпат, который опубликован на официальном сайте клуба.

"Днями в електронних ЗМІ з’явилась інформація про те, що ФК Карпати буцімто програли суд у справі, цитуємо, "щодо невиконання контрактних зобов’язань щодо трансферу захисника Даніло Авелара".

Технічний директор ФК Карпати Тарас Гордієнко стверджує, що поширена інформація категорично не відповідає дійсності: 

"Розтиражовані відомості напряму відображають найгіршу рису журналістики – коли в кращому випадку людина мінімально не володіє темою, про яку пише, а в гіршому пише, тому що так сказали, бо так комусь треба. В обох випадках написане має невеликий стосунок до дійсності.

В нашому випадку правдою є лише те, що Суддя Комітету зі статусу гравців ФІФА прийняв рішення у спорі між клубами Карпати та Ріу Клару та що у рішенні фігурує цифра 200 000 євро. Все решта – "чув дзвін та не знаю де він" або свідома брехня.

По-перше, Карпати насправді в черговий раз справу виграли, власне, як і більшість судових процесів на міжнародному рівні. Якщо говорити про чисті цифри, то бразильський Ріу Клару вимагав від нашого клубу сплати 680 000 євро. Карпати за принципом "просити більше, щоб отримати по справедливості" обґрунтовували, що вірною має бути сума 150 000 євро. Тому, вердикт ФІФА у вигляді кінцевої суми у 200 000 євро є усвідомленою від початку позицією ФК Карпати, яку і вдалося по факту успішно відстояти.

Стосовно змісту справи, то знову ж таки повною маячнею є те, що ця сума належить до виплати Карпатами начебто за трансфер футболіста з Ріу Клару, який відбувся в 2010 році. Карпати свого часу з бразильським клубом по трансферу футболіста розрахувалися повністю. Насправді йдеться про те, що трансферним контрактом про перехід Авелара до ФК Карпати було передбачено збереження за Ріу Клару частини економічних прав на гравця. Через різний підхід клубів до того як розподілити отримані Карпатами кошти від наступних трансферів цього футболіста виник спір (нагадаємо, у липні 2013 року Даніло Фернандо Авелар перейшов до італійського Кальярі).

І нарешті – станом на сьогодні у зв’язку з прийнятим Суддею Комітету зі статусу гравців ФІФА рішенням борг ФК Карпати ні перед ким не збільшився ані на євроцент. 

Тут потрібен невеликий "лікнеп для чайників" від журналістики та їх кураторів стосовно процедури. Після прийняття рішення органами ФІФА сторонам надсилається лише його резолютивна частина в супроводі повідомлення, що зацікавлена сторона, з метою можливого подальшого оскарження цього рішення має право впродовж 10 днів звернутися до ФІФА, клопочучи про надання мотивувальної частини. І лише якщо жодна сторона не скористалася цим правом, таке рішення остаточно вступає в дію.

ФК Карпати вже отримав повідомлення, що саме ФК Ріу Клару звернувся до ФІФА з відповідним клопотанням, розуміючи свою поразку у ФІФА. Отримавши мотивувальну частину, бразильський клуб, напевно, додатково вивчатиме свої аргументи для подальшого апеляційного оскарження рішення Комітету зі статусу гравців ФІФА до КАС. Зазвичай, очікування мотиваційної частини триває декілька місяців. А поки що – рішення не набуло чинності". 

Відповідно, маємо щонайменше три "не". Карпати справу НЕ програли, борг клубу НЕ збільшився, Карпати НЕ мають боргу за перехід Авелара у 2010 році.

Втім, беручи до уваги те, що на відміну від інших справ ФК Карпати у ФІФА та КАС, доступ до матеріалів цієї окрім нас в Україні мають виключно посадові особи ФФУ, маємо ще й "не" четверте – кидати в’язану шерстяну шапочку з голови на землю і супроводжувати це відомим висловом ми НЕ будемо".