Сьогодні Десна завершила виступи на Меморіалі Макарова, зігравши внічию з колегами по першій лізі – Динамо-2. Проте, зважаючи на міць суперників на чолі з четвертою командою Прем’єр-ліги (Олімпік з Донецька), навряд чи слушно буде казати, що чернігівці провалили свій виступ. Тим більше, що завдання на товариських змаганнях завше не тільки (і не стільки) турнірні. А ось із іншим завданням – проведенням першого етапу передвесняної підготовки – команда під керівництвом Олександра Рябоконя, судячи зі всього, впоралась. З головним тренером «сіверян» ми поговорили на найнагальніші теми зимового антракту.

 

– Олександре Дмитровичу, цьогоріч серед ваших суперників по Меморіалу Макарова були не лише звичні Динамо-2 і Десна, а й прем’єр-ліговий Олімпік. Як оціните рівень турніру, котрий традиційно для вашої команди стає першим етапом зимової підготовки?

– В цілому, якщо говорити про нашу групу, то вона була досить пристойною. Жодної легкої гри у нас не було. Якщо судити по рівню нашої групи, то турнір став сильнішим порівняно з минулим роком.

– Трішки незвично було бачити вашу команду без Картушова, котрий зумів реанімувати свою кар’єру в Десні…

– Картушов знаходиться в пошуках вищої за рівнем команди – щось там йому агент підшукує.

– Але, якщо не поталанить, він до вас повернеться?

– Не виключаємо таку можливість – ми не проти.

– Хто ще покинув команду?

– На жаль, покинули наші лави нападник Юрій Фурта, воротар Андрій Федоренко. Був на перегляді в Олександрії Михайло Козак – можливо, він туди й перейде, якщо клуби досягнуть між собою згоди.

– Ті троє, хто повернувся в Десну після певної перерви – Єлісєєв, Крамар та Гулордава – залишаться у вас?

– В першу чергу, мова про Єлісєєва та Крамара. Я не проти, якщо вони погодяться грати за Десну.

– Грати в Десні нині треба погоджуватися? Є якісь проблеми у клубу?

– Я думаю, що проблеми зараз є майже у всіх команд. У нас так прийнято, що ми про проблеми намагаємося менше говорити, а життя покаже, як воно буде.

– Як сформульовані для вас завдання на весняну частину сезону?

– Особисто мені хочеться зробити ще хоча б один крок вперед – порівняно з п’ятим місцем минулого чемпіонату. Якщо це вдасться – думаю, всі в клубі будуть задоволені.

– Десна названа серед невеликого переліку клубів, які подали документи на прем’єр-лігову атестацію. Це означає, що є відповідні завдання, чи просто клуб хоче перевірити свою готовність на більш віддалену перспективу?

– Наскільки я знаю, це просто було запропоновано комітетом з атестування відразу декільком командам, які посідали високі місця. Тож це більше була ініціатива від комітету, ніж наша.

– Раніше після Меморіалу Макарова ви відправлялися на другий етап підготовки в Крим. Уже відомо, де продовжите працювати цієї зими?

– Поки що питання вирішується. Скоріше за все, це буде десь на Закарпатті, хоча, можливо, візьмемо участь ще в якому турнірі.

– Під час звітного турніру Десна переглянула небагато потенційних новачків. Це означає, що селекція у вас буде точковою, чи слід очікувати новобранців уже на наступних зборах?

– Селекція буде точковою, тому що зараз важкі часи, і ми будемо робити акцент на зіграність наших хлопців, довіру один до одного. Я не бачу сенсу міняти гравців. Таких, що на порядок вище класом, ми навряд чи знайдемо і навряд чи зможемо запропонувати щось в нашій команді. А таки, що на порядок краще або на порядок гірше, нема сенсу брати. Треба працювати з тими, кому довіряєш. І важливо, щоб самі хлопці одне одному довіряли.

– Думаю, не помилюся, якщо припущу, що у тренера, який привів свою команду до чвертьфіналу Кубка України й місця в п’ятірці першої ліги, є певні варіанти продовження кар’єри в інших клубах…

– У будь-якому разі, я допрацюю у Десні цей чемпіонат. А далі – час покаже, як буде в футболі й у житті…

Артур Валерко, Football.ua