Перед заключним туром чемпіонату світу-2022 в Катарі не кожна збірна встигла вирішити всі необхідні питання щодо своєї подальшої участі в цьому турнірі. У контексті групи G Бразилії вдалось підтвердити власний статус фаворитів двома перемогами поспіль на старті над Швейцарією та Сербією, а вже в останньому турі ці два європейських представники повинні були поміж собою, та в залежності від виступів Камеруну, вирішувати долю другої перепустки до плей-оф мундіалю.

Зайвий раз розповідати про доволі пікантний підтекст відносин поміж окремими виконавцями в складі "Наті" та "білими орлами" через політичні питання непотрібно, у той час саме цей фактор перетворював нашу гру на бомбу вповільненої дії. І футболісти з цією вибухівкою радо почали гратись уже з перших хвилин, коли центр захисту сербів розсипався вже за першої загрози, надавши Емболо можливість пробити в голкіпера з критичної відстані.

І одразу ж побігли футболісти Драгана Стойковича відповідати на випад опонентів власними атаками, і навіть устигли записати на власний рахунок влучання в дальню стійку від Живковича пострілом із-за меж штрафного на правому фланзі, після чого швейцарці все ж таки дійшли до створення повноцінного гольового епізоду. І якщо з прострілу Родрігеса з лівого флангу ніхто відзначитись голом не зумів, то вже зі скидання від Соу Шакірі вдалось пробити голкіпера з протилежного боку чужих володінь у ближній кут.

Усі очікували побачити святкування жестом "орла" від Джердана, проте він не став ось так від разу підпалювати трибуни, обмежившись виключно піднесенням вказівного пальця до рота. Утім, саме серби трохи пізніше змусили затихнути фанатів суперників, коли м’якенька подача Тадича з лівого флангу завершилась упевненим ударом головою від Мітровича в дальній кут. Ба більше — Шакірі трохи згодом привіз атаку на власні ворота втратою м’яча в центрі поля, і вже Влахович завершував гольовий епізод пострілом із лівого флангу штрафного.

Святкування Душана шляхом тримання власних статевих органів суперники побачили та закарбували собі на думці до кращих часів. І явно зарано було про них казати, коли Швейцарія відігралась під завісу першого тайму завдяки голу Емболо з передачі Відмера з правого флангу. Перша половина гри таким чином перевершила всі сподівання, проте початок другого тайму виявився не менш гарячим, оскільки багатоходова комбінація зі закиданням Шакірі до правого флангу штрафного, скиданням п’ятою від Варгаса та завершальним ударом від Фройлера знайшла визначену ціль.

ВБОЛІВАЙ РАЗОМ З HELL ENERGY!

Швейцарці забили дуже важливий м’яч, як виявилось згодом, бо суперники зніяковіли від такого розвитку подій, утративши розуміння власних атакувальних дій на чужій половині поля. Важко було сказати, що "Наті" натомість прагнули їх якнайшвидше добити при цьому, проте за гостями бодай зберігалась ініціатива в завершальній стадії. А ще було дуже багато провокацій та сутичок різного калібру. Саме тут і знадобилось Джаці повторення жесту Влаховича, але вже на адресу лави запасних сербської збірної. Ледь не повбивали один одного.

Таким чином, збірна Швейцарії за підсумками групового етапу чемпіонату світу-2022 в Катарі здобула шість очок та відповідно посіла другу сходинку в турнірній таблиці групи G, через що продовжуватиме участь у турнірі вже на стадії 1/8 фіналу. Для Сербії з одним набраним балом турнірний шлях добіг кінця.

Сербія — Швейцарія 2:3
Голи: А. Мітрович, 26, Влахович, 35 — Шакірі, 19, Емболо, 44, Фройлер, 49

Сербія: В. Мілінкович-Савич — Міленкович, Велькович (Гудель, 53), Павлович — Живкович (Радоньїч, 78), С. Мілінкович-Савич (Максимович, 67), Лукич, Костич — Тадич (Джурічич, 78) — Влахович (Йович, 54), А. Мітрович.

Швейцарія: Кобель — Відмер, Аканджі, Шер, Родрігес — Соу (Фернандес, 68), Фройлер, Джака — Шакірі (Закарія, 69), Емболо (Окафор, 90+6), Варгас (Фасснахт, 83).

Попередження: Мілінкович-Савич, Павлович, Райкович (поза полем), Гудель, А. Мітрович, Міленкович — Відмер, Варгас, Джака, Шер