У яскравому другому таймі команді Девіда Моєса відверто не щастило із забитими м'ячами.
Евертон — Борнмут, Getty Images
08 лютого 2025, 18:57
На цьому тижні англійська Прем’єр-ліга поступилась своїм місцем у телевізійній програмі внутрішнім кубковим змаганням, і якщо в будні ми приділяли увагу матчам у рамках Кубка англійської ліги, то вже вихідними почали з’ясовувати, хто все ж таки більш гідний зіграти в 1/8 фіналу Кубка Англії. Як кажуть місцеві вболівальники, це вже дійсно серйозний трофей.
Українським поціновувачам футболу при цьому було взагалі добре — одразу дві команди з гравцями нашої національної збірної в заявках перетнулись поміж собою на Гудісон Парк, де Евертон приймав Борнмут. Однак "синьо-жовтою" ця дуель так у підсумку й не стала, бо в захисника "ірисок" Віталія Миколенка був дискомфорт у литці, тож до переліку виконавців для вибору Девіда Моєса його просто не включили. Ілля Забарний таким чином віддувався за двох.
У першому таймі на долю оборони "вишень" припала невелика кількість випробувань, бо Евертон відверто слабко почав гру, а з тією кількістю помилок, якої припускався Тарковські, так і взагалі не міг розраховувати на гарний результат. Щоправда, автором першої серйозної хиби в грі міг стати й сам Забарний, коли на 19 хвилині подарував м’яч Ндіає на фланзі, але потім Кепа врятував власні ворота.
А вже за три хвилини на протилежному боці поля Тарковські у штрафному збив Семеньйо невдалим підкатом, після чого постраждалий швидко реалізував пенальті ударом під ліву стійку. Борнмут таким чином перехопив ініціативу повністю, і не відпустив її аж до того моменту, як не забив удруге. За пару хвилин до свистка на перерву Тарковські знову привіз, але вже передачею на Таверньєра на лівий фланг оборони, удар звідки блокували, але Джеббісон зіграв на добиванні всередині штрафного.
Отже, Евертон мав відігравати два голи після перерви, і якщо б це була команда ще Шона Дайча, то на цьому можна було ставити хрест. За Моєса теж було не надто зрозуміло, як саме мають додавати "іриски", щоб хоча б не програти в основний час, проте господарі просто продовжували йти за награними схемами й багато чого в них дійсно виходило непогано. Усе, власне кажучи, окрім забитих м’ячів.
Просто не заходив м’яч у ворота Кепи, бо тільки за п’ять хвилин посеред другого тайму удари гравців Евертона двічі поцілили в ліву стійку й одного разу — у праву позаду іспанського голкіпера. І це ще ми не беремо моменти, які також завершувались небезпекою біля воріт гостей, проте або сам Кепа рятував, або десь не вдавалось влучити по м’ячу гравцям Моєса. У відповідь на це футболісти "вишень" дозволяли собі дещо піжонити в контратаках, але як не програли, то ніхто їх за це не покарає.
Евертон —
Борнмут 0:2
Голи: Семеньйо, 23 (пен.), Джеббісон, 43
Евертон: Пікфорд — О'Браєн, Тарковські, Брантвейт, Янг — Гує (Кін, 85), Гарнер (Іроегбунам, 74) — Ліндстрем (Гаррісон, 65), Дукуре (Алькарас, 65), Ндіає — Бету.
Борнмут: Аррісабалага — Кук, Забарний, Гюйсен, Керкез — Адамс, Вінтерберн (Клюйверт, 64) — Семеньйо, Крісті (Сілкотт-Даберрі, 90+2), Таверньєр (Уаттара, 78) — Джеббісон (Брукс, 78).
Попередження: Ндіає — Адамс, Керкез, Брукс, Гюйсен