Команда Енцо Марески провела зразковий перший тайм, але провалила другу половину й мусила шукати шляхи до порятунку.
Челсі — Борнмут, Getty Images
14 січня 2025, 23:35
Минулий тиждень у англійському футболі було повністю присвячено кубковим протистоянням, тож цього Прем’єр-ліга відіграватиметься на повну, у наслідок чого ми отримали повноцінний двадцять перший тур вечорами буднів. Чимало цікавих протистоянь було вже у вівторок, і одне з них відбувалось на Стемфорд Бридж, де могло б відбутись чергове українське дербі за участі гравця лондонського Челсі Михайла Мудрика та футболіста Борнмут Ілля Забарного. Але, але, але…
Утім, захисник збірної України все ж таки звично з’явився в стартовому складі команди Андоні Іраоли, проте після завершення звітної зустрічі лише ледачий не буде казати, що цей матч представнику нашої країни не вдався. Особливо в першому таймі, у якому й самі "вишні" загалом виглядали доволі кепсько. Бо гості вирішили зіграти від захисту й захопились цим настільки, що про атаку почали думати тоді, коли це могло б бути вже запізно.
Але проблема колективу Енцо Марески цього разу полягала в тому, що один із своїх перших підходів до воріт Траверса Челсі таки завершив забитим м’ячем у наслідок програної Забарним боротьби в центрі поля проти Джексона, який потім асистував Палмеру до штрафного. А от далі "сині" охоче марнували непогані нагоди, які повсякчас виникали для них біля чужих воріт, бо як гру почнеш, так її й гратимеш. Це про Забарного й решту захисту Борнмута в цьому випадку, раптом що.
Як наслідок, перевага "пенсіонерів" перед відходом на перерву була гідна того, щоб позначатись у десь трьох забитих м’ячах, а не одному, проти якого суперники ще й могли відповісти влучанням у стійку від Клюйверта, який посеред тайму виходив на заміну Гіллу й не тільки тому, що партнер зазнав пошкодження. Один лише Джексон міг сподіватись на хет-трик, але й сам відзначався влучанням у каркас воріт одразу після нідерландського гравця Борнмута, а ще кілька його ударів парирував Траверс.
І десь ця перевага Челсі зразка першого тайму поділась уже після перерви. Причому доволі раптово — Борнмут пішов сміливо атакувати, і вже на 48 хвилині Кайседо завалив на правому фланзі штрафного Семеньйо, а удар із пенальті потім у правий кут воріт Санчеса спрямував Клюйверт. І це був тільки початок, бо посеред другого тайму "вишні" забили вдруге, коли Семеньйо в ближню дев’ятку завершив передачу Крісті до штрафного.
На тлі такого шаленого успіху в атаці гостей, усі раптово забули про їхні проблеми в захисті, але ж від цього вони нікуди не поділись. І тут уже питання до Челсі, що цими помилками в підсумку "сині" користувались якось не надто охоче, тому суперники до останнього залишались у грі й навіть претендували на перемогу. Однак усе ж таки вже в компенсований час "сині" заробили штрафний на лівому фланзі й Джеймс ударом під дальню стійку врятував команду від поразки. А кут-то був воротарським.
У наступному турі лондонський Челсі прийматиме Вулвергемптон, тоді як Борнмут зіграє в гостях проти Ньюкасла.
Челсі — Борнмут 2:2
Голи: Палмер, 13, Джеймс, 90+5 — Клюйверт, 50 (пен.), Семеньйо, 68
Челсі: Санчес — Кайседо (Кайседо, 81), Ачімпонг (Адарабіойо, 71), Колвілл, Кукурелья — Лавія (Джеймс, 56), Фернандес — Мадуеке (Феліш, 81), Палмер, Санчо — Джексон.
Борнмут: Траверс — Гілл (Клюйверт, 23), Забарний, Гюйсен, Керкез — Кук, Адамс — Брукс, Крісті, Семеньйо — Уаттара.
Попередження: Джексон, Лавія — Крісті, Брукс, Гейсен