Італійська Серія A цими вихідними в плані свого розкладу була доволі скромною — туринське дербі надвечір у суботу, яке в підсумку виправдало очікування доволі стриманої гри з обох сторін, і на цьому все. Іншу інтригу доводилось шукати вже безпосередньо в кожному матчі окремо.

Українським уболівальникам у цьому плані, певна річ, легше — де з’являється можливість переглянути гру за участі хоча б нападника Артема Довбика в складі римської Роми, за тим матчем і спостерігаємо. І цього разу це було робити не менш цікаво, бо одразу після гучної перемоги в дербі над Лаціо (2:0), команда Клаудіо Раньєрі поїхала до Болоньї, якій поступилась на власному полі в першому колі (2:3), і яку ми вже добре вивчили на початку сезону, коли "россоблу" протистояли донецькому Шахтарю в Лізі чемпіонів УЄФА.

Динаміка цього матчу в першому таймі залишала бажати кращого. Обидві команди діяли максимально обережно під пресингом, чого взагалі не цурались, і воно загалом було зрозуміло — занадто великою була ціна помилки. Що залишається робити глядачу за таких умов? Демонструвати дива витримки й сподіватись, що ось зараз десь якось залетить м’яч у чиїсь ворота, і гра від того миттєво пожвавиться.

Загалом, так воно й відбулось. Але спочатку ми витратили тайм на те, аби Болонья марно намагалась продертись до чужого штрафного на правах господарів, при цьому де в чому більше володіючи м’ячем, а Рома натомість відповіла двома змарнованими моментами Паредеса та Дібали на правому фланзі штрафного. Останньому міг асистувати для протоколу Довбик, тож для нас привід засумувати через удар Пауло над воротами був подвійним.

У другому ж таймі таки мав місце той самий заповітний гол, причому навіть на 60 хвилині він видавався доволі несподіваним. Салемакерс вирішив завершити зміщення з правого флангу контратаки ударом у дальній кут, і хоча Довбик у тій атаці передачі від партнерів так і не дочекався, але бельгієць влучив відмінно, тож Рома таки вийшла вперед за рахунком.

Однак ненадовго. Уже за три хвилини Домінгес очолив вихід із власної половини передачею на Ндоє, а той через Одгора доставив м’яч на Даллінгу, удар якого в центрі чужих володінь захисники просто не встигли накрити. І вже в наступній атаці ніхто спочатку не зрозумів через що, але арбітри почали перегляд VAR після удару головою від Гольма, який забрав Свілар.

На повторі виявилось, що м’яч зачепив руку Коне на мінімальній відстані поміж гравцями, але це не стало підставою для рефері відмовити Болоньї в задоволенні вийти вперед. Фергюсон ударом із позначки в правий кут нагодою скористався належним чином, тож Рома несподівано з виграшного становища перейшла до суто програшного.

Далі "россоблу" те й робили, що намагались розірвати атакувальний темп суперників, і "вовкам" дуже важко було цьому протистояти. Напевно, багато розмов було б про цей пенальті, якби матч так і завершився, проте на останніх хвилинах компенсованого часу доля зробила подарунок і команді Раньєрі. Хоча, насправді, це арбітри самі себе загнали в становище, коли за аналогічне влучання в руку Лукумі удару головою від Ндіка просто б неможливо було не призначити пенальті. І тут на передній план вийшов Артем Довбик, і без шансів для Скорупські виконав удар із позначки. Інколи треба й рятувати команду.

У наступному турі Болонья зіграє в гостях у міланського Інтера, тоді як Рома прийматиме генуезький Дженоа.

Болонья — Рома 2:2
Голи: Даллінга, 61, Фергюсон, 65 (пен.) — Салемакерс, 58, Довбик, 90+8 (пен.)

Болонья: Скорупські — Гольм (Пош, 89), Беукема, Лукумі, Міранда — Фройлер, Фергюсон — Ндоє (Орсоліні, 67), Одгор, Домінгес (Ілінг, 88) — Даллінга (Кастро, 78).

Рома: Свілар — Манчіні, Гуммельс (Челік, 78), Ндіка — Салемакерс (Залевські, 84), Коне, Паредес (Пізіллі, 78), Анхеліньйо — Дібала (Бальданці, 84), Лоренцо Пеллегріні (Ель Шаараві, 78) — Довбик.

Попередження: Міранда, Гольм, Даллінга, Лукумі — Манчіні