15-е місце: +3=1-12.  11  забитих м’ячів, 28  пропущено 

Гвардійці: Вадим Болохан – 15 матчів, Владислав Микуляк – 14

Бомбардир: Сергій Давидов – 3 голи.

Грубіяни: Трішович – 6 попереджень, Козоріз, Давидов – 4.

Середня відвідуваність: 3666 глядачів (вдома 3371 глядачів)

Пенальті (вони): 2 (2 реалізовано)

Пенальті (їм): 2 (2)

Відкриття

Сергій Давидов ніколи не відіграв провідні ролі в ужгородській команді. Та й по всім логічно-футбольними правилам, орендований гравець лідером стає рідко. З’явившись в Ужгороді в амплуа форварда, невдовзі Давидова тодішній наставник Закарпаття Михайло Іваниця перевів на правий фланг півзахисту, довірившись на вістрі атаці улюбленцю вболівальників Чарльзу Невуче.  Влітку 2009 р. здавалося що орендний договір з Металістом продовжений не буде. Однак, Сергій залишився, і зараз без нього уявити напад Закарпаття важко. Після матчу з Іллічівцем, який Давидов пропускав через дискваліфікацію, Ігор Гамула так і заявив –  тепер ви побачили , що для нас значить Давидов…. Хоча, сам епатажний наставник спочатку форварду не дуже й довіряв. Все змінила домашня гра з Арсеналом, коли Сергій забив сам і заробив переможний пенальті. А далі був переможний гол в Києві з пивоварами, класні матчі з Шахтарем і Іллічівцем, і нереалізований камбек у Сімферополі.

Розчарування

Не сильно злукавлю, якщо відмічу, що більшість гравців Закарпаття (особливо це стосується відомих на українських просторах літньо - осінніх новобранців) у великій мірі не виправдали ті сподівання, на які розраховували як прихильники команди, так і  тренерський штаб. Сам Гамула любить часто повторювати, мовляв, підбір гравців  команди відмінний,  якщо говорити в розрізі збереження прописки у Прем’єр-Лізі. З усіх потенційно сильних футболістів клубу, один персонаж для місцевих фанів найбільш підходить під визначення розчарування. Мова про Чарльза Невуче, або просто Чарлі. У першій лізі нігерійський форвард забивав багато і смачно, іноді,  наче знущаюся за допомогою своєї африканської техніки,  над однотипними українськими беками. Однак, в Прем’єр-Лізі результати Невуче не вражають. Нуль голів у восьми поєдинках, і відсутність повноцінної довіри з боку коуча – таке у Ужгороді бачити не звикли. Справедливості заради, відмітимо, що Чарльз більшу частину поєдинків пропустив через різноманітні ушкодження, тому навесні від нього чекатимемо і іншої гри. Звичайно, якщо нігерієць залишиться в Ужгороді.

Кращий матч

Закарпаття – Кривбас – 3:0 . В матеріалі про криворізьку команду, даний поєдинок значився у номінації найгірший матч. Той матч за шість очок на специфічному газоні надовго запам’ятається вірним вболівальникам команди. Точніше, другий тайм. За ті 45-ть хвилин підопічні Гамули довели що пацієнт скоріше живий, ніж мертвий, бо після психологічних поразок у Запоріжжі і Сімферополі (пенальті на останній хвилині за рахунку 2:2) подуматися могло всяке.

У той холодний осінній день героїв у складі Закарпаття не було. Грала команда з потужними флангами, наднадійним захистом і гострим нападом. На жаль, продовження у наступному матчі з Маріуполем підкинуло не слабку порцію  дьогтю у маленькій бочці з медом. Крім того, не забуваємо сенсаційну нічию з Шахтарем.

Найгірший матч

Зоря - Закарпаття - 2:0. В принципі, на цю номінацію можуть з легкістю претендувати  як мінімум ще три гри, однак гра в Луганську, як на мене, стоїть особняком. Йшов п’ятий тур, і після важкого  календарного дебюту, закарпатські вболівальники небезпідставно розраховували на перші турнірні пункти саме в Луганську. Втім, замість хорошої гри і будь-яких очок, вийшла перемога господарів в стилі дзюдоїстського слова Іппон. Себто, чиста… Після матчу Гамула заявив, що не впізнавав на полі свою команду.

Тренер

Ігоря Гамулу в Україні знають і люблять. Люблять не так через футбольні аспекти, як завдяки яскравим коментарям.  В Ужгороді спеціаліста ще й поважають і надіються на нього. Під час матчу з Шахтарем ультрас команди вивісили достойний банер – "Гамула, ми в тебе віримо!", і це за власним зізнанням тренера,  його вразило до сліз. Після  домашньої гри з Іллічівцем реакція була прямо протилежною…

Приїхавши на Закарпаття, Гамула фактично почав ліпити нову команду. Купа новобранців, експерименти з схемами, важкий календар – тиск був ще той. Шанс продемонструвати весь свій тренерський потенціал в Ігоря Васильовича, судячи з усього,  ще буде. Тим паче, коли на дворі час довготривалої зимової перерви, про яку Гамула говорив ледь на кожній прес-конференції.

Селекція

Вона в Закарпатті проходила поетапно. Здалося, спочатку брали всіх, хто вільний. З усіх піонерів  стабільно заграли лише Болохан і Донець, хоча для Андрія Закарпаття було не нове.  Мазяр, Коваль, Рижих, Кучіс, Ситник – цих гравців в Ужгороді вже немає. Згодом настала черга більш сильнішої партії, яка і складає кістяк сьогоднішньої команди. Мова про Гомеса,  Трішовича, Зотова, Біто, Ксьонза і  Тимченка. А  в останній момент дозаявили  Леандро і Андроніка, які в цілому закріпили пірамідну форму селекційної роботи клубу в статусі команди Прем’єр-Ліги. Що й казати, ситуація для тренера важкувата, але мабуть на щось інше Гамула не розраховував. Закарпаття – клуб не багатий, тому чим багаті, тому і раді…. Загалом, дивлячись на проміжні результати команди, навряд чи даний пунктик можна оцінити словом позитив. Подобається те, що Гамула ніколи не чіпає цю тему у розмові з  представниками ЗМІ, постійно звалюючи всі поразки тільки на себе.

MVP

Ех, Рубен Гарсія Гомес, ти так підходиш на цю номінацію для скромного закарпатського клубу. Всі дані є для цього – екзотичний для наших країв аргентинець, яскравий хавбек, справжня десятка, популярність фанів, прекрасне знання російської мови….Але, на фініші якось все потекло не так. Слабкі матчі з Маріуполем і Полтавою, і титул MVP  впевнено віддаємо Леандро Мессіасу. Не знаю чи чули ви  про такий бразильський клуб як Мескіта, але саме звідти цей типовий  латераль перебрався до Ужгороду. Точніше, взимку 2008 року покинув Батьківщину, щоб у вересні 2009 опинитися на Заході неньки України. Перший ж матч з Карпатами підтвердив - відпочивав Леандро не дарма. Ручаюся, такого лівого флангу в Ужгороді не бачили давно…Потужний, технічний, фізично витривалий – ну копія Майкона! Правда, трохи не та за рівнем гра. А так, між іншим, Леандро колись ще й в  чемпіонаті Болгарії встиг пограти.

Скандал

Важко щось виділити одне у даному пункті. Тут і  гнівні заяви власника Шуфрича в бік колишнього однопартійця Суркіса, і відверто вбивчий арбітраж в Сімферополі, після якого Зубарєв багато нового дізнався про себе зі сторони віце-президента, тут і перша прес-конференція Гамули в Україні (в Маріуполі справа була, якщо хтось забув).

Не можу не згадати про свою скромну персону, коли після одного з програних матчів на офіційному сайті клубу з’явилася гнівна тирада у мій бік, мовляв у футболі людина не компетентна і не має морального права публічно судити дії команди. А тим паче, коли мова йде про "тактичні ходи головного тренера".

Що далі?

Відповідь проста – час покаже. Якщо серйозно, не важко спрогнозувати важку  боротьбу за місце під приємним прем’єр-ліговим сонцем. Сприятиме вирішенню завдання хороший календар весняної частини чемпіонату, адже всіх безпосередніх конкурентів ужгородці прийматимуть на власному полі. Що стосується селекції, то ту знову все залежатиме від доброї волі власника. В ідеалі Гамулу планує відмовитися від послуг орендованих гравців, але чи вийде все задумане – питання риторичне. А підсилення команді однозначно потрібне. Особливо це стосується позиції центрального бека, де заслужений ветеран українського футболу Чижевський далеко не вічний.

Склад : Бабенко – Донець, Болохан, Чижевський, Леандро – Платонов (Козоріз), Зотов – Микуляк, Трішович, Гомес – Давидов.

Олександр Сабадош (Ужгород), спеціально для Football.ua