Генеральный директор Карпат Игорь Дедишин дал развернутое интервью официальному сайту львовского клуба.
О долгах Карпат: "Поточних заборгованостей у нас нема і не буде, але було два рішення арбітражного суду в Лозані по справах Сергія Кузнецова і Павла Кучерова. Ще є чотири рішення палати вирішення спорів ФФУ по Крістобалю, Мартіну Богатінову, Ігорю Ощипку та Івану Мілошевічу. Є ще ряд спорів в провадженні на різних стадіях (в тому числі – справа Федецького у CAS, де судячи з існуючої тенденції, наші шанси також виглядають примарними). У цілому ці рішення ми вважаємо необґрунтованими, але рішення лозанського суду ми виконали і все заплатили".
"До речі, не скажу, що ми в захопленні від аргументації, наведеної в рішеннях CAS, скоріше – навпаки, але не в їх аргументах чи їх здатності до сприйняття справи: важко переконати арбітра про те, що "чорне" то таки "чорне", якщо національний орган футбольного правосуддя сказав, що то "біле". Тому, по рішеннях палати вирішення спорів ФФУ у нас є багато питань. Наразі ми домовилися проводити консультації, щоб не створювати вибухонебезпечної ситуації. Ці рішення, те, як вони трактують наші документи, контракти, самі по собі створили небезпечну ситуацію, в тому числі і не лише для нашого клубу. Зазначу, що це питання принципове, і ми його так не залишимо. Взагалі, діяльність органів нашого футбольного правосуддя з таким яскраво вираженим профспілковим підходом фактично загрожує українському футболу зникненням. І повірте, це не голосліна заява. Хочу, щоб усі зрозуміли: ані клуби, ані власники клубів – не дійні корови, їх не потрібно доїти".
"На зборах засновників Ігор Коломойський піднімав це питання. Він говорив про корупцію в цих органах і про те, що відбувається прийняття рішень кулуарно, за домовленостями, і, йомвірно, за гроші. Таку систему необхідно змінювати. Власник Дніпра запропонував ліквідувати інститут агентів і змінити систему правосуддя. Ми таке рішення повністю підтримуємо".
О финансовых гарантиях: "Відповідно до нашої принципової позиції, така вимога є абсурдною. Ми не маємо наміру надавати гарантій у тій формі, в якій це пропонує зробити Віталій Данілов. Мені здається, що він сам не розуміє, про що йдеться. Данілов мав на увазі банківські гарантії. Коли я двічі намагався з’ясувати, що в їхньому розумінні банківські гарантії, ніхто так і не дав мені відповіді. Якщо звернутися до визначення, що таке банківська гарантія, то виходить, що це дуже серйозний документ. Саме отримання її коштує доволі дорого і я сумніваюся, що більшість клубів здатна отримати її згідно з усіма нормами і вимогами".
"Пропонували надати гарантії у вигляді 10 чи 5 мільйонів. Нестор Шуфрич сказав, що в Говерли бюджет 7 мільйонів. А хтось інший сказав, що бюджет 4 мільйони. Як це можна вимагати? Гарантія є, коли клуб проходить ліцензування ФФУ згідно зі всіма вимогами. Гарантії дають компанії-засновники, власники клубів. Є бюджет, який приймається на загальних зборах. Там визначається сума дефіциту бюджету і підписують спеціальну декларацію, де гарантують безперешкодне виконання бюджету".
О том, будут ли Карпаты принимать участие в новом сезоне УПЛ: "Ми задекларували свою згоду, не відмовлялися від участі в Прем’єр-лізі. Наразі в новому чемпіонаті готові взяти участь 15 клубів. За інформацією голови атестаційного комітету ФФУ Ігоря Гатауліна, видано атестати 17-ьом клубам: 14-ьом з Прем’єр-ліги і трьом з першої ліги: Олімпіку, Олександрії та алчевській Сталі. Двоє останніх команд відмовилися від виходу до Прем’єр-ліги, тому була пропозиція залучити ще одну команду із першої ліги, аби був повноцінний чемпіонат. Цією командою може стати кіровоградська Зірка. Вона отримала запрошення і має таке бажання".
О Севастополе: "Вадим Новинський продемонстрував бажання і волю продовжувати виступи в українському чемпіонаті. Це хороше і правильне рішення, це принципова позиція. Він хоче, щоб клуб грав під назвою Севастополь у Криму, але якщо це не вдасться зробити, то команда може виступати в Херсоні чи Кривому Розі. Є побоювання, що влада міста може заборонити використовувати звичну назву, але я переконаний, що це неможливо зробити".
О проблемах с одним из инвесторов Карпат: "Можу підтвердити, що нічого не змінилося і один з інвесторів й надалі не виконує своїх зобов’язань перед клубом. Про критичну ситуацію наразі говорити не приходиться, бо завдяки іншому інвестору, ми маємо змогу закрити фінансову частину. Тільки завдяки його добрій волі клуб залишається на плаву. Що буде далі – час покаже. Петро Петрович тримає своє слово. Подальші справи визначатимуться на загальних зборах засновників, що заплановані на 23 червня".
О финансовой ситуации: "Стабільна, нормальна. Ситуація, звичайно, вплинула. Відбувся стрибок цін на енергоносії, на продукти харчування, на паливно-мастильні товари. Ми залежні від того, що відбувається на ринку товарів і послуг. Особливих боргів по життєдіяльності клубу нема, але купівельна спроможність зменшилася, зокрема, і в наших уболівальників. Це показали і відвідуваність матчів навесні. Нам вдарило по кишені те, що матч проти Металіста пройшов за порожніх трибун. Цей поєдинок викликав серйозний ажіотаж, міг принести нам немалі кошти".
Об инициативе переводить в низшие лиги команды, отказавшиеся по спортивному принципу выходить в УПЛ из Первой Лиги: "Я вніс таку пропозицію через те, що вже другий рік поспіль клуби здобули право вийти до Прем’єр-ліги через спортивний принцип, але цього не робили. Тому розуміючи, що Прем’єр-ліга – це вітрина українського футболу, ми не можемо поставити під удар змагання номер один і залежати від того, чи хтось виявить бажання підвищитися у класі. Я ратував за стабільність. А такі прецеденти вже були, зокрема в Польщі. Колеги цю пропозицію не сприйняли і не заслухали до кінця моїх аргументів".
О договоренностях между клубами: "Були внесені зміни до регламенту щодо кількості власних вихованців у заявковому списку "А". Схема ідентична до системи УЄФА: з 25-и гравців у заявці, восьмеро мають бути українцями, із них лише чотири клубними вихованцями. Я був проти цього, але ніхто мене не підтримав. Я розумію позиції грандів, які роблять ставку на легіонерів, але інші клуби... Тобто у новому сезоні нічого не зміниться – на полі й надалі зможуть перебувати семеро легіонерів. Але ще раз наголошу: наша позиція залишилася незмінною. Якщо ми хочемо, аби українські футболісти прогресували, потрібно створити для них більш сприятливий клімат і давати шанс. Якщо ми хочемо, щоб національна збірна не тільки потрапляла на світові та європейські форуми, а й досягала там серйозних результатів, потрібно поступово збільшувати кількість українців на полі в матчах національного чемпіонату, а також футболістів, вихованих у структурі клубу".
"Не кажу відмовлятися від легіонерів, а лише збалансувати ситуацію: збільшити кількість якісних легіонерів і лише тоді ми зможемо підвищити якість українських футболістів. Як цього досягти? Є багато сспособів. В Англії, наприклад, можуть грати лише стабільні збірники своїх країн. В Голландії – при середній зарплаті місцевих футболістів 30-60 тисяч євро, легіонеру клуб зобов’язаний виплачувати мінімум 506 тисяч євро на рік. Тому керівництво клубів дуже уважно думає, коли підписує контракт з іноземцем. Гадаю, у нас також можна знайти оптимальну формулу. Але в одному я переконаний: нам потрібно скорочувати кількість легіонерів, які можуть одночасно перебувати на полі, і збільшувати кількість вихованців клубів у заявці на сезон по списку "А".
О позиции Карпат по поводу ликвидации УПЛ: "Позиція не змінилася. Зараз Прем’єр-ліга перетворилася на комітет проведення змагань ФФУ. Прем’єр-ліга свідомо і добровільно позбавила себе повноважень. Ми вважаємо витрати на її діяльність невиправданими. Тому пропонуємо ліквідувати її, бо в такому вигляді, функціонування цієї структури є недоцільним. Деяких працівників можна перевести в комітет ФФУ. Або слід створити нову структуру із серйозними функціями та повноваженнями".
О спорах с Шахтером по поводу Тараса Качарабы: "В нашій державі існує вибіркове правосуддя. Так само і в футболі. Ставлення до клубів далеко не однакове. Кривбас, який за Габовду не розрахувався, двічі чи тричі отримував ліцензію і був допущений до чемпіонату. Те саме стосується і Таврії, яка дала гарантійного листа, що розплатиться із нами за Кривбас. Але цього так і не трапилося, а кримчани й надалі отримували атестати"
"Щодо Качараби, то у випадку, якщо це питання найближчим не вирішиться, ми подаватимемо скаргу в ФІФА. Спробую пролити світло на цю ситуацію. Коли Качарабі виповнилося 15 років, ми отримали право підписати з ним професійний контракт, що й зробили. Але через рік ФФУ прийняла зміни до регламенту, в яких йшлося, що футболісти-професіонали не мають права виступати в ДЮФЛ. В такий спосіб гравців позбавляли можливості два роки отримувати ігрову практику. Професійні контракти ми підписували зі збірниками різних вікових груп. Тому опинилися перед вибором – або позбавити дитину футболу, але залишити її на контракті, або розірвати з нею професійний контракт і дати їй ігрову практику".
"У першому випадку ми практично втрачали гравця для українського футболу, про який прогрес можна говорити, коли хлопець не грає? Ми звернулися до ФФУ, на що нам запропонували розірвати професійний контракт і підписати договір про спортивну підготовку, гарантувавши, що він прирівнюється до професійного контракту. Така угода дає право грати в ДЮФЛ. Але як тільки ми розірвали контракт, за підписання якого батьки Тараса отримали від нас гроші, ми дізналися про те, що він підписав професійний контракт з Шахтарем".
"Наскільки мені відомо, Шахтар заплатив батькам Качараби 50 тисяч доларів. В українському футболі Шахтар має чітке тавро "злодія талантів". Рішення КДК у справі Качараби прийнято ще в квітні 2012 року. Попередній склад КДК, до речі, розібрався у ситуації і прийняв абсолютно правильне рішення у цьому спорі, а саме – що Шахтар таки спонукав Качарабу незаконно розірвати контракт з Карпатами, і має у зв’язку з цим нести відповідальність. Ми зверталися і до новоствореної Палати з вирішення спорів ФФУ і до теперішнього КДК ФФУ з вимогами або розв’язати спір щодо визначення розміру компенсації (Шахтар не згідний з розрахунком суми боргу), або спонукати в регламентний спосіб Шахтар до виконання і так усім зрозумілого рішення КДК. Фактично органи футбольного правосуддя класично нас "футболили" півтора року".
"Лише нещодавно ФК Шахтар заплатив 80 тисяч гривень (наголошую, розрахована відповідно до укладених документів сума, в тому числі з штрафними санкціями, має скласти майже один мільйон гривень), а Палата з вирішення спорів таки порушила провадження. Чому ФФУ не захищає наші інтереси? – це ж не має бути риторичним запитанням? А ще в мене є запитання до керівництва ФФУ: як ми можемо виграти спір в Шахтаря, якщо членом Палати вирішення спорів Федерації є діючий штатний працівник донецького клубу – начальник юридичної служби ФК Шахтар Андрій Харитончук?".