В урочистостях з нагоди відкриття Академії, разом з маленькими футболістами та їх батьками, взяли участь перші віце-президенти ФФУ Вадим Костюченко і Олег Протасов, а також наставник юнацької збірної України U-19 Сергій Попов, тренер збірної ветеранів Анатолій Дем'яненко, голова відділу дитячо-юнацького футболу ФФУ Валерій Золотухін, гравець національної збірної серед ветеранів В'ячеслав Шевчук та тренери, які лише учора отримали в Будинку футболу PRO-дипломи УЄФА. До речі, планується, що майбутні тренери цієї категорії, які зараз навчаються на курсах, проходитимуть практику та стажування в Дитячій футбольній академії ФФУ.

Ініціатор заснування академії, перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко привітав учасників від імені президента Федерації футболу України Андрія Павелка та головного тренера збірної України Андрія Шевченка й щиро побажав їм здоров'я та успіхів у житті й футболі.  

 "Дитяча футбольна академія ФФУ — це комплексний проект із великим майбутнім. Головне завдання в роботі федерації, а тепер і академії, — популяризація дитячо-юнацького футболу. А задля цього ми маємо створити якісні умови для тренувань майбутніх футболістів, закласти базу для отримання найкращих футбольних знань та навичок, забезпечити можливість проходження майстер-класу під керівництвом досвідчених наставників. Саме для цього Федерація футболу України заснувала Інститут футболу, випускники якого матимуть і спеціалізацію тренерів дитячо-юнацьких команд. Будемо запрошувати й іменитих тренерів високого рівня", — сказав Вадим Костюченко.  

На підтвердження слів першого віце-президента ФФУ перше заняття в дитячій футбольній академії провели вчорашні випускники тренерської програми Pro-диплом УЄФА. У майстер-класі взяли участь Вадим Мандрієвський, Роман Монарьов, Сергій Нагорняк, Сергій Солдатов, Есмі Луїс та Егіше Мелікян.

Екс-нападник "Шахтаря" та "Дніпра" Сергій Нагорняк зізнався, що це його перший досвід роботи з дітьми. Однак він ставиться до ініціативи ФФУ з великою повагою й у подальшому буде брати участь у роботі футбольної академії. 

"Основна мета академії — щоб діти не проводили занадто багато часу з сучасними гаджетами, за переглядом телевізора і привчались вести активний спосіб життя, займалися спортом. Щодо безпосередньо навчання в такому віці, то вважаю, що наразі дітям потрібно якнайбільше займатися з м'ячем, без надмірних фізичних навантажень", — зазначив Сергій Нагорняк.  

Одним з ключових завдань академії ФФУ є не тільки здоровий розвиток діток, виховання майбутніх футбольних зірок України та популяризація футболу в цілому, а й зняття фінансового тягаря з батьків, які прагнуть виховати своїх дітей спортивними та здоровими. Адже уроки в академії будуть безкоштовні. Крім того, до послуг малечі – сучасне та безпечне футбольне покриття НТК ім. В. Баннікова і зручні роздягальні комплексу, на території якого проходитимуть тренування.  

Важливість застосування передових підходів в тренувальному процесі академії підкреслив перший віце-президент ФФУ Олег Протасов: "Ми хочемо правильно організувати тренувальний процес. Із цією метою ми вивчили чимало спеціальної літератури, переймали досвід іноземних партнерів з інших федерацій. Готуємо відповідні методичні матеріали для тренерів академії та дитячо-юнацьких шкіл, щоб вони були озброєні передовими знанням в організації навчання дітей. Також важливим вважаю залучення та співпрацю з батьками, які матимуть змогу з трибун НТК спостерігати за тренуваннями своїх дітей, бачити на власні очі їхні успіхи", – відзначив Протасов.  

Ветеран національної збірної В'ячеслав Шевчук щиро підтримав ідею Федерації футболу України: "Я вдячний ФФУ за цю ініціативу. Ця академія може стати важливим кроком у вихованні кадрів для юнацьких та національної збірної України. Бажаю малим футболістам успішної кар’єри в майбутньому". 

Перший майстер-клас у дитячій футбольній академії тривав близько години. Щасливі малюки залюбки взяли участь у футбольному фестивалі, де головним є не результат матчу, а позитивні емоції та радість дітей від самої участі в тренуванні та грі у футбол. Саме такою є сучасна європейська методика. Відтепер лише так проходитимуть заняття в Дитячій футбольній академії ФФУ, спрямовані тільки на позитив, розвиток дитячих здібностей та популяризацію футболу.