Стадія 1/8 фіналу Кубка англійської ліги не обійшлась без гучних афіш. Наприкінці ігрового дня середи в Лондоні місцевий Тоттенгем приймав чинного чемпіона країни та лідера чемпіонських перегонів у поточному сезоні — Манчестер Сіті. Команда Хосепа Гвардіоли минулого року вилетіла з цього турніру ще на більш ранній стадії, але цього разу вже перевершила ті свої виступи перемогою над Вотфордом наприкінці вересня (2:1).

"Шпори" тим часом також зробили крок уперед, у порівнянні з минулорічною кампанією, і обіграли Ковентрі (2:1), тоді як попереднього разу зупинились на дербі проти Фулгема й не претендували на один із трофеїв узагалі. Цього ж разу команді Анже Постекоглу дістався дуже статусний опонент, тож були всі підстави для того, аби започаткувалась нова невдала серія з двох поразок поспіль.

Хосеп Гвардіола добре розуміє, у яких кадрових умовах йому доводиться працювати, тож легко було передбачити, що на цю гра в складі його команди з’явиться чимало футболістів резервного складу та кілька виконавців із юнацької команди. Так само було очевидно, що іншого виходу, окрім як виставляти основу з перших хвилин у відповідь та всіма силами чіплятись за результат, у Анже Потсекоглу не було. На тому й розійшлись по своїх технічних зонах.

Тоттенгем у цьому контексті не просто залишив за собою початок зустрічі, а й зумів підкріпити перевагу в гостроті відмінною реалізацією гольових моментів. Уже на п’ятій хвилині Вернер у центрі штрафного завершував простріл Кулусевські з правого флангу контратаки, тоді як посеред тайму успішний кутовий на правому краю атаки Сарр відзначив дальнім пострілом під праву стійку із зони перед чужими володіннями.

На жаль, для "шпор" ці результативні постріли супроводжувала новина геть невтішного характеру. Травми м’язів зазнав захисник Міккі ван де Вен, і залишав він поле дуже засмученим. Хоча потім і повернувся до команди в технічну зону. Утім, не одні господарі сумували з подібного приводу цього вечора — матч не зміг дограти Савіо, і, судячи з того, що його доводилось виносити на ношах, незабаром варто очікувати на чергове поповнення й без того немалого лазарету Сіті.

Тим часом "містяни" горіли в два м’ячі й, якщо чесно, не надто розуміли, що з цим усім треба робити. Бо контроль над м’ячем у клубу з Манчестера наче був, але з гольовими моментами вже було дуже складно. Лише наприкінці тайму спрацювала навала, і хоча б на перерву команда Гвардіоли пішла із забитим голом престижу у виконанні Нунеса. Савіо тоді ще був у грі, тож саме він віддавав подачу з правого флангу на дальню стійку.

У другому таймі обидва тренери почали проводити ротацію, і якби Тоттенгем не марнував свої нагоди на контратаках, то десь пів години наприкінці матчу міг би вже спокійно собі доводити гру до переможного завершення. А натомість команді Постекоглу ще довелось добряче понервувати, бо суперники не дуже-то й прагнули зупинятись, тож Біссума одного разу мав навіть виносити м’яч із лінії порожніх воріт під час удару О’Райлі. Проте всі ці молодики Пепа з великим викликом не впорались, а тягнути на поле основу — собі дорожче за такого травматичного футболу.

Фінальний свисток арбітра Роберта Джонса з Честера відправив до чвертьфіналу Кубка англійської ліги лондонський Тоттенгем, тоді як для Манчестер Сіті турнірний шлях добіг до завершення.

Тоттенгем — Манчестер Сіті 2:1
Голи: Вернер, 5, Матар Сарр, 26 — Нунес, 45+5

Тоттенгем: Вікаріо — Грей, Ромеро (Девіс, 52), Дрегушін, ван де Вен (Удоджі, 14) — Матар Сарр (Біссума, 46), Бентанкур — Джонсон (Рішарлісон, 68), Кулусевські, Вернер (Мур, 68) — Соланке.

Манчестер Сіті: Ортега — Льюїс, Стоунз, Діаш (Гвардіол, 46), Аке (Сімпсон-П’юсі, 73) — Гюндоган (Ковачич, 46) — Савіо (Райт, 63), О’Райлі, Макейті, Нунес — Фоден (Сілва, 58).

Попередження: Матар Сарр, Біссума, Грей