Німці дуже полюбляють святковий період Різдва та Нового року, останній у них називають Silvester, тому футбол на цей час відходить на третій план. Однак рано чи пізно Бундесліга все ж таки повертається, і цього року другу частину національної першості відкривав одразу ж центральний матч шістнадцятого туру. У гості до дортмундської Боруссії завітав леверкузенський Баєр.

Проте всередині колективу Нурі Шахіна за час, коли всі відпочивали, становище було схоже більше не дитячий садок — хтось десь підхопив вірусне захворювання, і в підсумку перехворіло чимало гравців. Хтось відновився, хтось ні, хтось травмований, хтось дискваліфікований. У підсумку, "джмелі" виставили таку лінію захисту, яку б за інших обставин назвали б просто дивною.

І "фармацевти" про це добре знали, тож побігли в пресинг одразу від початку гри, і вже на 26 секунді помилка Коуту під час передачі з правого флангу подарувала м’яч Тапсобі, той скинув на Андріха, той знайшов Теллу біля штрафного, після чого відбувся удар у ближній верхній кут. Це можна було передбачити. Але не настільки ж швидко!

Після цього Баєр решту ігрового часу будував свою гру за одноманітним сценарієм — м’яч команді Хабі Алонсо потрібен не був, тож можна було його віддати суперникам і просто чекати, доки ті знову проґавлять когось із гостей на перехідних фазах. Як це сталось на восьмій хвилині, коли простріл Інкап’є з лівого флангу на дальній завершив Шик.

Абсолютно схожий м’яч, але з іншого боку поля, прийде у ворота Кобеля наприкінці відтинку в 20 ігрових хвилин, проте до цього й сам Баєр припуститься помилки позаду. Андріх одразу після другого м’яча своєї команди настільки хотів перервати простріл Коуту з правого флангу, що самостійно спрямував м’яч на дальню на ногу Гіттенсу, а той свій шанс не змарнував.

Після всіх цих подій глядачам залишалось лише дивуватись, як це команда Шахіна подекуди пробиває показник у 79% за володінням м’ячем, але при цьому поступається в два голи й створює при цьому мінімум небезпечних моментів. Однак усе ж таки вони мали місце, і наприкінці першого тайму Адеємі мав можливість скоротити відставання знову, проте ні він, ні Баєр з офсайду, воротаря леверкузенців так і не пробили.

У другому таймі Алонсо нічого не змінював у плані тактики й усе йшло до того, що настане час для дебюту українця Максима Степанова ще й у Бундеслізі. Але ні. Шик цю гру своїм хет-триком так і не закрив на 61 хвилині, пробивши замість будь-якого кута майже порожніх воріт точно в Кобеля на завершення передачі Фрімпонга з правого краю поля, а потім Баєр сам вигадав собі проблеми на рівному місці.

Тапсоба вирішив, що на 75 хвилині варто якомога вище підняти руки й не пустити Дюранвіля до м’яча на лівому фланзі власного штрафного, і хоча арбітри одразу епізод заграли, проте є VAR. Гірассі забив із пенальті в правий нижній кут і в грі знову з’явилась інтрига. Не надто велика, бо Дортмунд усе одно має проблеми глибші за просто відсутність деяких виконавців.

У наступному турі Боруссія зіграє в гостях у Гольштайна, тоді як леверкузенський Баєр прийматиме Майнц.

Боруссія Д — Баєр 2:3
Голи: Байно-Гіттенс, 12, Гірассі, 79 (пен.) – Телла, 1, Шик, 8, 19

Боруссія Д: Кобель — Коуту, Люрс, Р'єрсон (Кемпбелл, 89), Кабар (Забітцер, 79) — Нмеча — Адеємі (Дюранвіль, 63), Брандт, Байно-Гіттенс (Мален, 79) — Баєр (Рейна, 79), Гірассі.

Баєр: Градецькі — Тапсоба, Та, Інкап’є — Мукіеле, Андріх, Джака, Грімальдо (Паласіос, 88) — Фрімпонг (Артур, 89), Телла (Тер’є, 74) — Шик (Вірц, 63).

Попередження: Нмеча — Шик, Тапсоба