Класичне для світового футболу протистояння між збірними Німеччини та Англії очікувало на нас уже в другому турі Ліги націй УЄФА. На тлі невдалих виступів команд у стартових поєдинках групового етапу, уболівальники з різних сторін хотіли перемоги власних улюбленців, тож на полі Альянц Арені в Мюнхені жодних компромісів бути не могло.

За умов щільного графіку вже після  завершення клубного сезону, без серйозної ротації Ганс-Дітер Флік та Гарет Саутгейт обійтися не могли, тож ми побачили кілька експериментальних рішень від обидвох керманичів у стартових складах, однак займатися авантюрою ніхто з них не збирався — на полі вийшли найбільш бойові сполуки гравців.

Помітною відмінністю цієї гри була значна активність команд уже зі стартових хвилин. Моменти Кая Гаверца та Гаррі Кейна ще до закінчення десятої хвилини як слід розгойдали стан справ на футбольному полі, тож усі з завмиранням серця очікували на продовження швидкого футболу. Але сталося не так, як гадалося — уже на 12-й хвилині Калвін Філліпс отримав пошкодження, через яке трохи згодом припинив свою участь у грі, а решта футболістів тим часом геть утратили раніше взятий темп.

Лише ближче до середини першого тайму господарям вдалося знову повернути гру в правильному напрямку, а Гофманн навіть устиг вдало реалізувати вихід із Пікфордом віч-на-віч, проте згодом почув свиток про офсайд, тож стан справ на табло залишився незмінним. Англія тим часом дуже довго намагалася віднайти свою гру в атаці, тож усі її гольові моменти припали ближче до свистка на перерву, але Сака зрештою так і не зміг засмутити Ноєра своїми пострілами з середньої дистанції.

На другу половину гри жоден із керманичів геть нічого не змінив у грі своїх команд, проте німці забили майже одразу швидкий гол. Тонкою передачею на правий фланг штрафного Кімміх розкрив чужу оборону, після чого Гофманн потужно пробив у ближній кут повз Пікфорда. Англійці не очікували на такий розвиток подій, тож трохи згнітилися, що призвело до того, що суперники значний проміжок часу одноосібно володіли ініціативою в грі.

Поодинокі атаки господарів на чужі ворота інколи піднімали граду напруги в нашому протистоянні, проте здебільшого команда Саутгейта багато володіла м’ячем, але не мала належного загострення в завершальній фазі. "Бундестім" зрештою аж занадто самовпевнилися у власній перемозі в цій грі, тож на 86-й хвилині пенальті за фол Шлоттербека проти Кейна в центрі власного штрафного під час прострілу з лівого флангу до явного офсайду для форварда став для них справжнім шоком.

VAR вирішив показати головному арбітру лише сам момент фолу, тоді як положення Гаррі відносно лінії захисту чогось залишилося поза увагою. Кейн тим часом пробив у лівий кут вдало, тож його команда нарешті зуміла здобути бодай перше очко в цій кампанії Ліги націй. Не без скандалу, певна річ.

У наступному турі Німеччина зіграє в гостях проти Угорщини, а Англія на своєму полі буде приймати Італію.

Німеччина — Англія 1:1
Голи: Гофманн, 50 — Кейн, 88 (пен.)

Німеччина: Ноєр — Шлоттербек, Рюдігер, Клостерманн — Гофманн (Гнабрі, 65), Гюндоган (Сане, 83), Кімміх, Раум — Мюллер (Горецка 76), Мусіала (Вернер, 65) — Гаверц.

Англія: Пікфорд — Тріпп’єр, Магвайр, Стоунз, Вокер — Філліпс (Беллінгем, 14), Маунт (Гріліш, 72), Райс — Сака (Бовен, 80), Кейн, Стерлінг.

Попередження: Шлоттербек.