Футбольна спільнота традиційно зі скрипом переходить від перегляду запальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА до подій у Лізі Європи чи Лізі конференцій, проте наразі триває вже чвертьфінальна стадія в усіх єврокубкових змаганнях, тож і рівень протистоянь від цього значно підвищується. Зокрема, у другому за рангом міжнародному клубному турнірі Старого Світу ігровий день відкривався дуже цікавим двобоєм, у якому свою зацікавленість могли віднайти навіть українські вболівальники.

Річ у тім, що нещодавній кривдник донецького Шахтаря, нідерландський Феєнорд, на тому самому Де Кейп, де "гірники" були вщент розбиті з рахунком 1:7, приймав італійську Рому. Уважні вболівальники одразу зрозуміють контекст цього протистояння — саме ці дві команди минулого сезону розігрували поміж собою головний трофей Ліги конференцій, тож господарі звітної зустрічі мали привід відігратись за болючу мінімальну поразку від колективу Жозе Моурінью.

У сповненому емоцій "котлі", як ще називають домашню арену нідерландського клубу, "вовкам" довелось по-справжньому варитись уже від самого початку зустрічі. Однак Жозе Моурінью знайшов протидію для тотального футболу команди Арне Слота у вигляді щільного пресингу вже від центральної лінії та персональної опіки кожного з гравців лінії атаки "Зірки Півдня". Те, що так і не зробив Шахтар свого часу, а результат цього ви й самі, напевно, маєте пам’ятати.

Отже, Рома вирішила багато боротись за м’ячі, провадити власні атаки та зв’язувати суперників у окремих групах на віддалені від власного штрафного. Це й підхід працював у римлян доволі непогано впродовж усієї гри, хоча й обставини подекуди відверто грали проти них. Ніхто, наприклад, і не помітив одразу той факт, що Дібала почав шкутильгати на рівному місці. А те, що аргентинець потім на лаві для запасних тримався за пах, указує нам на його можливу відсутність навіть у матчі-відповіді.

У контексті ж звітної гри Пауло поміняли на Ель Шаараві, який за першої ж нагоди біля чужих воріт поцілив трохи вище над поперечиною з межі штрафного. Феєнорд також відзначався виходами до меж чужого штрафного, проте постійно господарі цілили своїми ударами повз площину воріт. Інакшою можливістю для Роми дістатись до завершальної стадії були стандарти, один із яких, кутовий на правому фланзі на 42 хвилині, призвів до пенальті.

Віффер тоді невдало підставив руку під спадаючу передачу суперника перед власним воротарським, однак у Лоренцо Пеллегріні виникли труднощі з пробиттям одинадцятиметрового, коли він поцілив у лівий кут. Жозе Моурінью цей епізод, вочевидь, не припав до душі, оскільки на другу половину гри лідер команди вже не вийшов.

А господарі поля тим часом відновили з власного безумовного успіху в атаці. Ідріссі з лівого флангу штрафного вирішив прострілити в другий темп на Віффера, який із пів кола перед штрафним пробив під ліву стійку. Одразу після цього Моурінью замінив Абрагама, якого також спідкала травма. Знову плечовий суглоб, тож і його відновлення буде тривати тривалий час.

Але тільки-но встигли випустити Белотті, як Рома отримала найбільш привабливий гольовий момент за весь матч. Ібаньєс головою завершував подачу кутового з лівого флангу перед воротарем, але Ганцко на лінії дивом перевів у поперечину власних воріт. Однак завершення матчу все одно відбувалось, переважно, біля воріт римлян, а господарі продовжували розкривати чужий захист різкими вертикальними передачами. Усе за конспектами Слота, який переграв цього разу Моурінью.

Матч-відповідь поміж італійською Ромою та нідерландським Феєнордом відбудеться за тиждень — 20 квітня.

Феєнорд — Рома 1:0
Гол: Віффер, 54

На 43-й хвилині Лоренцо Пеллегріні (Рома) не забив пенальті (штанга).

Феєнорд: Бейлов — Гертрейда, Траунер, Ганцко, Гартман — Кекчю, Віффер, Шиманські — Джаханбахш (Данило, 71), Хіменес (Лопес, 82), Ідріссі (Пайшан, 63).

Рома: Патрісіу — Манчіні, Смоллінг, Ібаньєс — Залевські, Крістанте, Матич, Спінаццола (Челік, 84) — Дібала (Ель Шаараві, 25), Пеллегріні (Вейналдум, 46) — Абрагам (Белотті, 58).

Попередження: Віффер, Шиманські