Багато хто вважав напередодні, що в попередньому раунді плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА, окрім протистояння Манчестер Сіті та мадридського Реала, не знайшлось дійсно яскравих афіш для широкої авдиторії. У такому випадку в Лізі Європи ситуація була доволі схожою, оскільки після жеребкування всі відзначали дуель поміж португальським Порту та італійською Ромою, і лише після цього переходили до решти протистоянь.

Однак це лише гучна афіша, що мало б завдячувати іменам цих двох колективів. А от їхній поточний стан — це геть не привід для оптимізму. Що у "драконів" з їхніми черговими пошуками "золотого покоління", що у "вовків", які й самі не можуть сформулювати, до чого саме вони прагнуть постійними змінами всередині проєкту.

І коли два таких клуби зустрічаються поміж собою, то можна розраховувати на що завгодно на футбольному полі. Ми побачили протистояння, яке було цілком у дусі сучасної Ліги Європи — багато неочевидних рішень, помилок від обох колективів та дещо надмірна жорстокість на футбольному полі, що зрештою мало свої наслідки.

Порту при цьому погано провів перший тайм у плані створення моментів у атаці. У захисті тим часом у "драконів" теж було не все в порядку, чим Рома залюбки користувалась, але з голами знову нікуди не квапилась. І даремно, як стане зрозуміло трохи пізніше. Пеллегріні продовжував марнувати відмінні нагоди, які створювали йому партнери, а от українцю Артему Довбику самому доводилось допомагати одноклубникам, тоді як віддячити йому за постійні пошуки в чужому штрафному вони й не квапились.

І зрештою Довбик таки зіграв якісно за рахунок свого корпусу наприкінці першого тайму, коли змусив захисника перевести простріл Салемакерса з правого флангу на Челіка, який розстріляв воротаря з близької відстані під гострим кутом. Подібні голи в роздягальню для такого Порту — це велика проблема. Але "дракони" все ж таки відчували тиск рідних трибун, тож на другу половину вийшли належним чином мотивованими.

І тут уже всі запитання мали бути до Роми, бо свій перший момент, удар Крістанте головою на ближній під час подачі кутового з правого флангу, вона змарнувала через порятунок від воротаря Кошти. А потім усе як у тумані. У наступній атаці Моура грає на добиванні відскоку від боротьби за участі Пепе на лівому фланзі штрафного, а ще за кілька хвилин Крістанте отримує вилучення за друге попередження, яке він заробив за фол проти Вієйри.

Таким чином на рівному місці Порту отримує всі важелі впливу на гру в свої руки. Скористатись ними господарі поля прагнули одразу, але з влучністю ударів їм явно не щастило. Рома тим часом почала перебудовуватись на захист, і зрештою на останніх хвилинах тільки тим і займалась, що ламала темп гри будь-якими наявними засобами. Довбику на полі за таких умов робити було нічого, тож ним пожертвував Клаудіо Раньєрі. А потім і самому тренеру довелось гарчати на власних підопічних уже після фінального свистка, аби вони не схопили чергові дурні попередження.

Матч-відповідь поміж італійською Ромою та португальським Порту відбудеться 20 лютого.

Порту — Рома 1:1
Голи: Моура, 67 — Челік, 45+5

Порту: Кошта — Джало, Перес, Отавіо (Намасо, 75) — Маріу, Еуштакіу, Варела (Вієйра, 63), Моура (Зайду, 85) — Боржеш, Омородіон (Гюль, 85), Мора (Пепе, 63).

Рома: Свілар — Челік, Манчіні, Ндіка — Салемакерс (Ель-Шаараві, 46), Коне (пізіллі, 46), Крістанте, Лоренцо Пеллегріні (Суле, 67), Анхеліньйо — Дібала (Бальданці, 40), Довбик (Паредес, 75).

Попередження: Варела, Моура, Отавіо — Лоренцо Пеллегріні, Челік, Коне, Салемакерс, Крістанте, Паредес, Бальданці

На 72-й хвилині був вилучений Браян Крістанте (Рома) (друге попередження).