У рамках товариського матчу в контексті підготовки до чемпіонату Європи-2024 збірна України зустрінеться з господарями майбутнього форуму — Німеччиною.
Матч на полі стадіону Макс Морлок не стане дебютною грою в історії "синьо-жовтих" у цій країні. Як мінімум, збірна України провела в Німеччині один із найяскравіших моментів у своїй історії — чемпіонат світу-2006. Утім, мали місце й очні баталій між країнами.
Перший матч в історії протистоянь "Бундестім" і нашої команди був зіграний тоді, коли колишній головний тренер збірної України Андрій Шевченко ще переживав бутність футболіста. Бременський Везерштадіон став майданчиком для проведення гри першого кола групового етапу кваліфікації до чемпіонату світу-1998.
Як покаже подальший перебіг подій, свій заповітний прямий квиток на міжнародний форум ми проґавили саме в цьому матчі, поступившись 0:2 унаслідок м'ячів Олівера Біргоффа та Маріо Баслера в другому таймі.

Німеччина — Україна 2:0

Голи: Біргофф, 62, Баслер, 72.

30 квітня 1997, Бремен, Везерштадіон, 34 тисячі глядачів. Суддя — Андерс Фріск (Швеція).
Німеччина: Кепке, Гайнріх, Циге, Колер, Гелмер, Айльтс, Біргофф, Баслер, Клінсманн, Вош (Тарнат, 84), Бобич (Новотни, 16).
Тренер: Берті Фогтс.
Україна: Шовковський, Лужний, Беженар, Головко, Скрипник (Орбу, 70), Нагорняк (Ващук, 70), Максимов, Калитвинцев (Михайленко, 76), Косовський, Шевченко, Ребров.
Тренер: Йожеф Сабо.
Попередження: Новотни — Ващук, Орбу.

Узяття реваншу колективом Сабо передбачалося під час поєдинку-відповіді другого кола, проте все, на що виявився здатний один із найкращих складів нашої національної команди на той час, — це відстояти свої ворота в недоторканності.

Фінальний вигляд турнірної таблиці нашого секстету лише констатував факт двох прикрих втрат очок проти міцного суперника — до прямого потрапляння на чемпіонат світу не вистачило трьох набраних балів.

Україна — Німеччина 0:0

7 червня 1997, Київ, НСК Олімпійський, 63 тисячі глядачів. Суддя  Ласло Вагнер (Угорщина).
Україна: Шовковський, Головко, Коваль, Лужний, Ващук, Дмитрулін, Максимов (Шкапенко, 70), Гусін, Нагорняк (Беженар, 88), Шевченко, Ребров (Михайленко, 80).
Тренер: Йожеф Сабо.
Німеччина: Кепке, Гайнріх, Циге, Колер, Гелмер, Айльтс, Біргофф, Баслер, Клінсманн, Вош (Тарнат, 84), Бобич (Новотни, 16).
Тренер: Берті Фогтс.


Наступної спроби взяти реванш у німців довелося чекати понад чотири роки. І знову, кваліфікаційний раунд до чемпіонату світу, але вже до пам'ятного ЧСЯКу, у 2002-му році, та ще й на стадії плей-офф. Стартувати доводилося в домашніх умовах, проте знову була здобута лише нічия, що серйозно ускладнювало боротьбу з точки зору двоматчевого протистояння.
Утім, результат був досить закономірним з огляду на несподівані стартові склади по обидва боки: побачити у воротах Максима Левицького з московського «Спартака» замість київського «динамівця» Віталія Реви занадто непередбачуваним кроком від Лобановського.
Від суперників пішов вихід Марко Ремера, який несподівано вилікувався від травми, а також вихід Джеральда Асамоа, який з перших хвилин витіснив зі стартового складу Олівера Біргоффа і Карстена Янкера.
Розмін точними ударами в першому таймі забезпечив збірну України майбутнім важким матчем-відповіддю в Дортмунді.

Україна — Німеччина 1:1

Голи: Зубов, 18 — Баллак, 31
10 листопада 2001, Київ, НСК Олімпійський, 82 тисячі глядачів. Суддя — Стефано Браскі (Італія).
Україна: Левицький, Несмачний, Головко, Лужний, Ващук, Гусін, Тимощук (Парфьонов, 72), Зубов, Шевченко, Воробей (Мелащенко, 76), Ребров (Шищенко, 55).
Тренер: Валерій Лобановський.
Німеччина: Кан, Новотни, Ремер, Лінке, Ціге, Шнайдер (Ріккен, 79), Рамелов, Баллак, Гаманн, Асамоа, Цикклер (Янкер, 68).
Тренер: Руді Феллер.
Попередження: Несмачний — Ціге.

У матчі-відповіді, яка пройшла вже за чотири дні, питань не було від самого старту. Німці видали справжній бліцкриг, і вже по завершенню першої чверті години наша збірна "горіла" з відставанням у три м'ячі. Потім, уже в другому таймі, Баллак оформив свій дубль, а Андрій Шевченко лише підсолодив гіркоту від болючої поразки. Із точки зору двоматчевого протистояння, у збірної України шансів не було.


Німеччина — Україна 4:1

Голи: Баллак, 4, 51, Нойвіль, 11, Ремер, 15  Шевченко, 90.

14 листопада 2001, Дортмунд, Вестфаленштадіон, 52 тисячі глядачів. Суддя — Вітор Перейра (Швеція).

Німеччина: Кан, Ремер (Бауманн, 89), Ціге, Лінке, Новотни, Рамелов, Шнайдер, Баллак, Янкер (Біргофф, 58), Хаманн, Нойвіль (Ріккен, 71).
Тренер: Руді Феллер.
Україна: Левицький, Лужний, Несмачний (Шищенко, 55), Головко, Ващук, Парфьонов, Шевченко, Тимощук (Гусін, 25), Зубов, Воробей (Ребров, 71), Скрипник.
Тренер: Валерій Лобановський.

Коли майже рівно через декаду цим збірним необхідно було зустрітися знову, то наша країна вже входила в ритм довгоочікуваного домашнього чемпіонату Європи-2012. Підготовка велася на всіх фронтах: піднімалася інфраструктура, готувалися приймати гостей країни волонтери, вболівальники жили атмосферою навколо «синьо-жовтих», а вони, своєю чергою, кожен новий контрольний поєдинок (відбір на домашній форум ми, природно, не проходили) перетворювали на феєрію емоцій.
Зокрема, гра в чудову дату 11.11.11 проти Німеччини, яка урочисто відкривала реконструйований столичний НСК Олімпійський.
3:1 після першого тайму з розкішними забитими м'ячами в першому таймі — такого фурору від нашої команди не очікував ніхто. І мало було кому цікаво, що німці потім відіграли два м'ячі, звівши матч до підсумкової нічиєї.

Україна — Німеччина 3:3

Голи: Ярмоленко, 28, Коноплянка, 36, Назаренко, 45  Кроос, 38, Рольфес, 65, Мюллер, 77
11 листопада 2011, Київ, НСК Олімпійський. Товариський матч.
Україна: Рибка, Кучер, Селін, Ракицький, Бутко, Тимощук, Мілевський (Девіч, 66), Шевченко (Гай, 67), Ярмоленко (Алієв, 82), Коноплянка (Федецький, 90+2), Безус (Назаренко, 42).
Тренер: Олег Блохін.
Німеччина: Цилер, Боатенг, Аого, Гуммельс, Бадштубер, Озіл (Подольські, 69), Хедіра (Рольфес, 46), Кроос (Бендер, 87), Треш (Шюррле, 46), Гетце (Мюллер, 66), Гомес (Какау, 83).
Тренер: Йоахім Лев.
Попередження: Безус, Коноплянка.

Наступною зупинкою в історії протистоянь України та Німеччини був стартовий матч чемпіонату Європи-2016 у Франції — перший в історії нашої команди розіграш цього турніру, на який збірна пробилася через сито кваліфікації. Однак виступ команди Михайла Фоменка на тому міжнародному форумі зайвий раз краще не згадувати.
"Синьо-жовті" провалилися з тріском, перенісши задушливий прийом від німецьких опонентів уже в стартовій грі. Україна за той турнір так і не змогла забити у ворота суперників, а спогад про вихід Тимощука на заміну в останньому матчі з Польщею викликає негативні емоції досі.

Німеччина — Україна 2:0

Голи: Мустафі, 19, Швайнштайгер, 90+2.
12 червня 2016, Вільньов-д'Аск, П'єр Моруа, 52 тисячі глядачів. Суддя — Мартін Аткінсон (Англія).
Німеччина: Ноєр — Геведес, Боатенг, Мустафі, Гектор — Хедіра, Кроос — Мюллер, Озіл, Дракслер (Шюррле, 78)  Гетце (Швайнштайгер, 90).
Тренер: Йоахім Лев.
Україна: Пятов — Федецький, Хачеріді, Ракицький, Шевчук — Сидорчук, Степаненко — Ярмоленко, Коваленко (Зінченко, 73), Коноплянка —  Зозуля (Селезньов, 66).
Тренер: Михайло Фоменко.
Попередження: Коноплянка.

Ось і підібралися ми до сьомого протистояння в історії між Україною та Німеччиною на рівні національних команд. Гра першого кола в дебютному для нашої команди сезоні в «елітному» дивізіоні Ліги націй УЄФА була доволі важкою, адже відбувалася на тлі серйозних проблем із добором кадрів для Андрія Шевченка, оскільки гравці «Шахтаря», які напередодні підхопили коронавірус COVID-19, вибули з обойми.
Україна билася в домашніх умовах, але припустилася безглуздих помилок в обороні, тому гол із пенальті наприкінці матчу від Руслана Малиновського нічого толком не вирішував.


Україна — Німеччина 1:2

Голи: Малиновський, 77 (пен.) — Гінтер, 20, Горецка, 49
10 жовтня 2020 року, Київ, НСК Олімпійський. Суддя — Олівер Грінфельд (Ізраїль).
Україна: Бущан — Караваєв, Забарний, Миколенко, Соболь — Малиновський, Сидорчук (Макаренко, 84) — Коваленко (Шапаренко, 76), Ярмоленко (Марлос, 69), Яремчук — Циганков (Зубков, 69).
Тренер: Андрій Шевченко.
Німеччина: Ноєр —  Рюдігер, Зюле, Гінтер — Клостерманн (Джан, 90), Кімміх, Кроос, Гальстенберг — Горецка, Дракслер (Вернер, 80) — Гнабрі (Гаверц, 90+3).
Тренер: Йоахім Лев.
Попередження: Малиновський — Кроос, Гінтер.

Україна — Німеччина 1:2 Відео голів та огляд матчу

Другий матч у тій групі Ліги націй, який припав на п'ятий тур, для нас був не менш важливим, а починався та й узагалі — просто казково. Швидкий гол Романа Яремчука, але витримати удар у відповідь команда Андрія Шевченка не змогла.

Поразка ще в першому таймі поставила нас у дуже складні умови, а коли німці ще й забили втретє поперерві, то сподівань на успіх не залишалось.


Німеччина — Україна 3:1

Голи: Сане, 23, Вернер, 33, 64 — Яремчук, 12
14 листопада 2020 року, Лейпциг, Ред Булл Арена. Суддя — Овідіу Гацеган (Румунія).
Німеччина: Ноєр — Зюле, Кох, Рюдігер — Гінтер, Горецка, Гюндоган, Макс — Гнабрі, Сане (Вальдшмідт, 86) — Вернер (Брандт, 76).
Тренер: Йоахім Лев.
Україна: Пятов — Конопля, Забарний, Матвієнко, Соболь — Малиновський, Степаненко (Макаренко, 69), Зінченко (Харатін, 86) — Марлос, Яремчук (Мораєс, 75), Зубков (Михайліченко, 75).
Тренер: Андрій Шевченко.
Попередження: Рюдігер — Маліновський.

Попередня зустріч проти Німеччини відбувалась майже рік тому та так само носила товариський характер. На додачу до благодійної мети — "Бундестім" узяли на себе всі витрати з проведення гри, а прибутки спрямували на допомогу Україні, яка переживала й досі переживає повномасштабне вторгнення.

Та й сама зустріч вийшла доволі цікавою для вболівальників і, найголовніше, результативною. Знову бойова нічия 3:3, і "синьо-жовті" вже під орудою Сергія Реброва при цьому вели в два голи до середини другого тайму.


Німеччина — Україна 3:3

Голи: Фюллькруг, 6, Гаверц, 83, Кімміх, 90+1 — Циганков, 19, 56, Рюдігер, 23
12 червня 2023 року, Бремен, Везерштадіон. Суддя — Анастасіос Сідіропулос (Греція).
Німеччина: Трапп — Рюдігер, Гінтер, Шлоттербек (Клостерманн, 46) — Вольф (Гофманн, 62), Горецка (Мусіала, 62), Кімміх, Раум (Генріхс, 71) — Брандт (Вірц, 71), Фюллькруг (Гаверц, 46), Сане
Тренер: Йоахім Лев.
Україна: Трубін — Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко (Соболь, 78) — Циганков (Зубков, 71), Степаненко (Ігнатенко, 64), Судаков, Мудрик (Піхальонок, 78) — Ярмоленко (Маліновський, 64) — Довбик (Ванат, 64).
Тренер: Андрій Шевченко.
Попередження: Маліновський.

Уже незабаром, 3 червня 2024-го року, на нас очікує чергова сторінка в історії протистояння між цими збірними. Національна команда України в Нюрнберзі готується дати бій одній із найкращих збірних світу в умовах жахливої підготовки до великого турніру.

Football.ua проведе текстову онлайн-трансляцію поєдинку, стартовий свисток якого пролунає о 21:45.