Команда Славутич провела на професіональному рівні всього лише два сезони, однак відразу ж стала одним із фаворитів другої ліги, підтвердивши це двома поспіль третіми місцями у Групі А (1). Цього літа другу лігу реформували, об’єднавши дві групи, і тепер черкасці будуть знову боротися за визнання, тепер уже в компанії і із західноукраїнськими, і із східноукраїнськими клубами. Ми поцікавилися у віце-президента Славутича Володимира Ходака, як готується до нового сезону черкаська команда.
– Зважаючи на те, що особливо багато часу на підготовку немає, ми вирішили провести збори у Черкасах, – розповів Володимир Анатолійович. – Встигли вже зіграти із молодіжною командою Динамо (2:2 у Києві), далі, сьогодні – матч зі студентською збірною України, а також ведемо переговори щодо контрольного матчу із УкрАгроКомом (орієнтовна дата його проведення – 7 липня.
– Наскільки змінився склад команди?
– Євген Тарасенко, на жаль, закінчує свою професіональну діяльність. Його брат Олег вирушив на перегляд (до першолігового Олімпіка, – прим.авт.). Шкода з ними розлучатися, це наші, місцеві гравці, вихованці черкаського футболу. Є інтерес із першої ліги до Панасенка, на перегляди вирушили Захаревич і Сергійчук. Під питанням Юрчук. Не буде в наступному сезоні виступати за нашу команду Монахов. Загалом, детальніше про склад зможемо говорити десь через тиждень.
– Які завдання будуть стояти перед Славутичем у новому сезоні?
– Здобути результат – отримати можливість виступати у першій лізі.
– Попри те, що минулий сезон видався для черкаської команди неоднозначним, окремі поєдинки показали, що Славутич уже створив певну ігрову базу – маю на увазі кубковий матч із Волинню, коли прем’єр-ліговий суперник «відскочив» лише на останніх хвилинах, а також перемогу над Десною. Але чи багато роботи попереду, щоб дорости до першої ліги?
– Треба працювати, причому, не тільки над прогресом команди, а й над інфраструктурою, над створенням належних умов для роботи колективу. Ми орієнтуємося на приклад серйозних клубів із ліг, вищих за рівнем. Але це не знімає з гравців і тренерів завдання по створенню боєздатної, авторитетної команди. Думаю, це треба робити нам усім разом – будувати колектив, розбудовувати інфраструктуру, а кінцевим результатом цієї нашої роботи має стати якраз підвищення у класі.
– Після того, як Пучков очолив запорізький Металург, ви довірили Славутич його «заступникові» – Ігорю Петрову. Як довго вагалися стосовно кандидатури нового головного тренера? Що стало головним при виборі саме цієї кандидатури?
– Ми обрали Петрова без особливих сумнівів. Він працював із Сергієм Валентиновичем, уже був у нашій команді й знав уже досить добре усі плюси й мінуси футболістів. Вважаю, це гідний вибір для клубу Славутич.
– Петров уже має досвід виконання завдань, які стоятимуть перед черкасцями – свого часу він виводив до першої ліги донецький Олімпік. Часом, не звідти чекати посилення Славутича? Можливо, є спокуса відновити зв’язки тренера із його колишніми підопічними?
– Принаймні, поки що ми такої можливості не обговорювали. Ми серйозно працюємо над посиленням команди, кожен, хто хоче зодягти футболку Славутича, повинен знати нашу клубну філософію, бути готовим до вирішення тих завдань, які ми ставимо перед командою, відповідати рівню колективу й нашій манері гри. На сьогодні ще не можемо назвати конкретних імен новачків, однак на перегляд гравці прибувають, на приміті є потенційні новобранці, однак оголосимо їхні імена уже тоді, коли остаточно домовимося з ними про співпрацю й залагодимо всі юридичні формальності по їхніх переходах.
– Ваша команда – одна із тих, що відпустили своїх гравців до лав студентської збірної України, котра вирушає на Універсіаду в Казань. Звісно, це честь для будь-якого клубу, однак і додаткові клопоти, адже гравці пропустять левову частку підготовки…
– Ми дивимося на це із іншого боку, адже представники Славутича на міжнародних змаганнях отримають цінний досвід. Тож навпаки – це престиж і для клубу, і для гравців, коли вони представлятимуть Україну й Славутич на змаганнях такого рівня.
– Розкрийте секрет: завдяки чому Славутичу вдалося стати однією із найвідвідуваніших команд не лише у другій лізі, а й у цілому в ПФЛ?
– Я вам скажу, що ми хочемо збільшити навіть цей показник (2730 у середньому на домашніх матчах першого етапу), адже коли команда виступала стабільніше, то глядачів було навіть більше. Все-таки в Черкасах люблять футбол і вболівають за свою команду дуже віддано. Плюс, десь допомогла нам співпраця клубу із вболівальниками, розуміння їх потреб і бажань. Для нас показник – ФК Севастополь, який довів, що і на нижчоліговий футбол можна збирати повні трибуни. А також – ті ж Суми, той же Миколаїв. Тож для нас це лише початок, і з часом сподіваємося залучити на матчі ще більше глядачів різних поколінь.
– Ваш стадіон «звучить» дуже оригінально – після забитих м’ячів над трибунами проноситься звук хокейної сирени. Дуже красиво й атмосферно, хіба що Суми із їхньою традиційною «самбою» можуть з Черкасами зрівнятися. Хто вигадав таку «родзинку»?
– Маємо ініціативну групу, котра підходить до футболу креативно. У них є ще чимало задумок, щоб футбол на нашому стадіоні перетворювався на свято.
– Друга ліга у новому сезоні буде гратися за новим форматом: без цього розділення на плей-оф, єдиною монолітною групою. Як ви сприйняли це нововведення?
– Я підтримав його з великим бажанням, коли починалося обговорення на засіданнях ПФЛ. Чому? Бо такий формат може дати поштовх розвитку вітчизняного футболу: тут більше спортивного принципу, цікавіший змагальний принцип і ми зможемо отримати повноцінну другу лігу. Це будуть правильно організовані змагання, і всі клуби мають бути зацікавлені у тому, щоб новий сезон виправдав очікування усіх вболівальників.
Артур Валерко, Football.ua.