Наука від Магата й Коллера

Під час візиту до Німеччини, який тривав з 14 по 19 вересня, навчальна група фахівців побувала у розташуванні клубів бундесліги Шальке-04 та Бохума, поспостерігавши за тренувальним процесом під керівництвом наставників цих колективів − Фелікса Магата та Марселя Коллера відповідно. Як відзначив один з абітурієнтів Центру ліцензування, наставник маріупольського Іллічівця Ілля Близнюк, безпосереднє знайомство із системою підготовки таких різних за своїми поглядами спеціалістів було дуже цікавим та повчальним. «У кожного з них свій підхід, − поділився він враженнями з кореспондентом Інформ-служби ФФУ. − Це простежувалось і, власне, під час проведення занять, і в бесідах із Магатом та Коллером, котрі ознайомили нас із своїм баченням тренувального процесу, методів контролю та управління командами».

Різні підходи


«У фінансовій площині Шальке та Бохум перебувають у різних «категоріях». Команда Магата укомплектована гравцями дуже високого рівня, як то нападники збірної Німеччини Кевін Кураньї та Джеральд Асамоа, бразильські хавбеки Рафінья та Мінейро, турок Халіл Алтинтоп, грузини Леван Кобіашвілі й Леван Кенія та інші. Це визначає свою специфіку ролі наставника. Натомість у Бохумі значну роль відведено підготовці власних кадрів, тому робота із футболістами молодіжного складу ведеться за схемами та методами першої команди», − відзначив Близнюк, який разом із колегами також відвідав матч між Шальке-04 та чемпіоном Німеччини Вольфсбургом.

Наступний етап − у жовтні


Повернувшись до України, абітурієнти Центру ліцензування ФФУ проходитимуть педагогічну практику, а вже з 12 по 16 жовтня в Києві розпочнеться наступний етап навчання цієї групи. Зауважимо, що до її складу поряд з вітчизняними фахівцями Іллею Близнюком, Сергієм Пучковим, Михайлом Стельмахом, Сергієм Ковальцем, Юрієм Максимовим, Олегом Лутковим, Віктором Гришком, Андрієм Гусіним, Олександром Лисенком також входять представники Литви, Грузії та директор Академії донецького Шахтаря голландець Патрік Йоханнес фон Ліувен.